Druhy kriticky ohrožené



Actaea europaea C1r
Adenophora liliifolia C1b
Adonis flammea C1t
Agropyron pectinatum C1r
Agrostemma githago C1t
Agrostis alpina C1r
Achillea asplenifolia C1b
Aira caryophyllea C1t
Ajuga chamaepitys subsp. chamaepitys C1t
Alchemilla baltica C1b
Alchemilla fissa C1r
Anacamptis pyramidalis C1b
Androsace maxima C1t
Androsace septentrionalis C1b
Anemonastrum narcissiflorum C1t
Angelica palustris C1t
Aphanes australis C1b
Aposeris foetida C1r
Arabis nemorensis C1b
Arabis sudetica C1r
Arenaria grandiflora C1r
Arnoseris minima C1t
Artemisia pancicii C1r
Artemisia scoparia C1t
Asplenium adiantum-nigrum C1r
Asplenium adulterinum C1r
Asplenium ceterach subsp. ceterach C1r
Asplenium scolopendrium subsp. scolopendrium C1r
Asplenium trichomanes subsp. hastatum C1r
Asplenium trichomanes subsp. pachyrachis C1r
Aster alpinus C1b
Astragalus arenarius C1t
Atriplex rosea C1t
Bassia prostrata C1t
Batrachium baudotii C1b
Betula nana C1r
Betula oycoviensis C1r
Bifora radians C1t
Botrychium matricariifolium C1t
Botrychium multifidum C1t
Bromus arvensis C1t
Bromus racemosus C1t
Bromus secalinus C1t
Bromus squarrosus C1r
Buphthalmum salicifolium C1r
Bupleurum affine C1r
Bupleurum longifolium subsp. vapincense C1r
Bupleurum rotundifolium C1t
Bupleurum tenuissimum C1t
Calamagrostis pseudophragmites C1t
Calamagrostis stricta C1b
Calamagrostis varia C1b
Callitriche hermaphroditica C1b
Campanula cervicaria C1t
Campanula gelida C1r
Cardamine amara subsp. opicii C1b
Cardamine parviflora C1b
Cardamine resedifolia C1r
Carex atrata C1r
Carex buxbaumii C1r
Carex capillaris C1r
Carex derelicta C1r
Carex dioica C1b
Carex chordorrhiza C1r
Carex macroura C1r
Carex obtusata C1r
Carex pseudobrizoides C1r
Carex rupestris C1r
Carex vaginata C1r
Carlina acaulis subsp. caulescens C1r
Carlina biebersteinii subsp. sudetica C1r
Catabrosa aquatica C1t
Centaurea montana subsp. mollis C1r
Centaurium littorale subsp. compressum C1t
Centunculus minimus C1t
Cerastium alsinifolium C1r
Cerastium tenoreanum C1b
Cirsium brachycephalum C1b
Cladium mariscus C1r
Cleistogenes serotina C1r
Clematis integrifolia C1b
Conioselinum tataricum C1r
Conringia orientalis C1t
Corrigiola littoralis C1t
Cortusa matthioli subsp. moravica C1r
Crepis mollis subsp. mollis C1b
Crepis pannonica C1r
Crepis setosa C1t
Crepis sibirica C1t
Crocus heuffelianus C1b
Crypsis aculeata C1t
Crypsis alopecuroides C1t
Crypsis schoenoides C1t
Cryptogramma crispa C1r
Cuscuta approximata subsp. approximata C1r
Cuscuta lupuliformis C1t
Cyperus flavescens C1t
Cyperus michelianus C1b
Cystopteris dickieana C1r
Cystopteris sudetica C1b
Dactylorhiza bohemica C1r
Dactylorhiza fuchsii subsp. sooana C1r
Dactylorhiza incarnata subsp. incarnata C1b
Dactylorhiza incarnata subsp. serotina C1r
Dactylorhiza maculata subsp. maculata C1b
Dactylorhiza maculata subsp. transsilvanica C1t
Dactylorhiza majalis subsp. turfosa C1r
Dactylorhiza traunsteineri C1b
Danthonia alpina C1b
Daphne cneorum C1t
Dianthus arenarius subsp. bohemicus C1r
Dianthus carthusianorum subsp. sudeticus C1r
Dianthus lumnitzeri C1r
Dianthus superbus subsp. alpestris C1r
Diphasiastrum ×issleri C1b
Diphasiastrum ×oellgaardii C1b
Diphasiastrum ×zeilleri C1b
Diphasiastrum tristachyum C1t
Draba nemorosa C1b
Dracocephalum austriacum C1r
Drosera anglica C1b
Drosera intermedia C1t
Drymocallis rupestris C1t
Dryopteris cambrensis C1t
Dryopteris cristata C1t
Dryopteris remota C1t
Echium maculatum C1b
Elatine alsinastrum C1t
Elatine orthosperma C1r
Eleocharis quinqueflora C1t
Epipactis futakii C1r
Epipactis leptochila C1r
Epipactis moravica C1r
Epipactis neglecta C1r
Epipactis pontica C1r
Epipactis pseudopurpurata C1r
Epipactis tallosii C1r
Epipogium aphyllum C1t
Erica tetralix C1r
Erigeron podolicus C1b
Eriophorum gracile C1t
Eryngium planum C1t
Erysimum repandum C1t
Euphorbia salicifolia C1r
Euphorbia seguieriana subsp. minor C1r
Euphrasia frigida C1r
Euphrasia micrantha C1r
Euphrasia officinalis subsp. picta C1t
Euphrasia officinalis var. monticola C1t
Euphrasia slovaca C1t
Festuca amethystina C1r
Festuca drymeja C1r
Festuca psammophila subsp. dominii C1b
Festuca psammophila subsp. psammophila C1t
Festuca versicolor subsp. versicolor C1r
Filago vulgaris C1t
Gagea bohemica subsp. saxatilis C1r
Galium austriacum C1r
Galium boreale subsp. exoletum C1r
Galium sudeticum C1r
Galium tricornutum C1t
Gentiana punctata C1r
Gentiana verna subsp. verna C1t
Gentianella amarella subsp. amarella C1t
Gentianella campestris subsp. baltica C1t
Gentianella lutescens subsp. carpatica C1t
Gentianella lutescens subsp. lutescens C1t
Gentianella obtusifolia subsp. sturmiana C1t
Gentianella praecox subsp. bohemica C1t
Geranium divaricatum C1t
Gladiolus palustris C1b
Glaucium corniculatum C1t
Glaux maritima C1t
Gnaphalium supinum C1r
Goodyera repens C1b
Groenlandia densa C1t
Gymnadenia densiflora C1b
Gypsophila paniculata C1t
Hammarbya paludosa C1b
Hedysarum hedysaroides C1r
Helianthemum grandiflorum subsp. grandiflorum C1r
Helictotrichon desertorum subsp. basalticum C1r
Heliotropium europaeum C1t
Herniaria hirsuta C1t
Hibiscus trionum C1t
Hieracium albinum C1b
Hieracium asperulum C1r
Hieracium corconticum C1b
Hieracium engleri C1r
Hieracium chlorocephalum C1r
Hieracium chrysostyloides C1r
Hieracium inuloides C1b
Hieracium moravicum C1b
Hieracium nigrostylum C1b
Hieracium nivimontis C1b
Hieracium pedunculare C1r
Hieracium pseudalbinum C1r
Hieracium riphaeum C1b
Hieracium schustleri C1r
Hieracium silesiacum C1r
Hieracium villosum C1r
Hierochloë odorata C1b
Hierochloë repens C1b
Himantoglossum adriaticum C1t
Hippocrepis comosa C1b
Hippuris vulgaris C1t
Hypericum dubium C1r
Hypericum pulchrum C1r
Hypochaeris glabra C1t
Chenopodium chenopodioides C1b
Chenopodium murale C1t
Chenopodium urbicum C1t
Chimaphila umbellata C1t
Illecebrum verticillatum C1t
Isoëtes echinospora C1r
Isoëtes lacustris C1r
Juncus atratus C1b
Juncus capitatus C1t
Juncus gerardii C1t
Juncus sphaerocarpus C1t
Juncus subnodulosus C1t
Juncus tenageia C1t
Jurinea cyanoides C1t
Knautia arvensis subsp. pseudolongifolia C1r
Koeleria glauca C1t
Lactuca saligna C1t
Lappula semicincta C1r
Laser trilobum C1r
Laserpitium archangelica C1r
Lathyrus palustris C1t
Lathyrus pannonicus subsp. pannonicus C1b
Lathyrus pisiformis C1r
Leucojum aestivum subsp. aestivum C1b
Ligularia sibirica C1b
Limodorum abortivum C1b
Lindernia procumbens C1t
Liparis loeselii C1t
Listera cordata C1t
Littorella uniflora C1b
Luronium natans C1b
Luzula spicata C1b
Lycopodiella inundata C1t
Malaxis monophyllos C1t
Marrubium peregrinum C1t
Marrubium vulgare C1t
Medicago monspeliaca C1t
Melampyrum nemorosum var. praecox C1t
Mentha pulegium C1t
Minuartia caespitosa C1r
Minuartia corcontica C1r
Minuartia smejkalii C1r
Moneses uniflora C1b
Montia fontana subsp. fontana C1b
Myosotis stenophylla C1b
Myricaria germanica C1t
Najas minor C1b
Nasturtium microphyllum C1b
Nigella arvensis C1t
Notholaena marantae C1r
Nuphar pumila C1t
Nymphaea alba C1t
Nymphaea candida C1b
Nymphoides peltata C1t
Onosma arenaria C1t
Ophrys apifera C1r
Ophrys holoserica subsp. holubyana C1b
Ophrys insectifera C1b
Orchis mascula subsp. mascula C1b
Orchis morio subsp. morio C1b
Orchis palustris C1t
Orchis tridentata C1t
Orchis ustulata var. aestivalis C1t
Orchis ustulata var. ustulata C1t
Ornithogalum pyrenaicum subsp. sphaerocarpum C1t
Ornithopus perpusillus C1r
Orobanche artemisiae-campestris C1b
Orobanche coerulescens C1b
Orobanche elatior C1t
Orobanche reticulata C1b
Orobanche teucrii C1r
Papaver lecoqii C1t
Pedicularis exaltata C1r
Pedicularis palustris subsp. opsiantha C1r
Pedicularis palustris subsp. palustris C1t
Pedicularis sudetica subsp. sudetica C1r
Peucedanum carvifolia C1r
Phelipanche caesia C1r
Phelipanche purpurea subsp. bohemica C1r
Phelipanche purpurea subsp. purpurea C1b
Pilosella blyttiana C1r
Pilosella fuscoatra C1r
Pilosella kalksburgensis C1b
Pilosella macranthela C1r
Pilosella pilosellina C1r
Pilosella rubra C1r
Pilosella setigera C1r
Pilosella tubulascens C1r
Pilularia globulifera C1b
Pinguicula vulgaris subsp. bohemica C1t
Plantago atrata subsp. sudetica C1r
Plantago maritima subsp. ciliata C1t
Poa alpina C1r
Poa crassipes C1r
Poa riphaea C1r
Polycnemum arvense C1t
Polycnemum majus C1t
Polygala amara subsp. brachyptera C1r
Populus nigra subsp. nigra C1t
Potamogeton ×angustifolius C1t
Potamogeton coloratus C1t
Potamogeton gramineus C1t
Potamogeton praelongus C1t
Potentilla collina C1t
Potentilla crantzii subsp. serpentini C1r
Potentilla patula C1b
Potentilla sterilis C1r
Potentilla thuringiaca C1t
Primula auricula C1r
Primula minima C1r
Prunus padus subsp. borealis C1r
Prunus tenella C1r
Pseudognaphalium luteoalbum C1t
Puccinellia distans C1t
Pulicaria dysenterica C1b
Pulicaria vulgaris C1t
Pulsatilla patens C1t
Pulsatilla vernalis var. alpestris C1b
Pulsatilla vernalis var. vernalis C1t
Pyrola chlorantha C1t
Radiola linoides C1t
Ranunculus lingua C1t
Reseda phyteuma C1t
Rhodiola rosea C1b
Rhynchospora fusca C1t
Ribes petraeum C1r
Rubus ambrosius C1r
Rubus amphimalacus C1r
Rubus caflischii C1r
Rubus curvaciculatus C1r
Rubus chamaemorus C1r
Rubus lividus C1r
Rubus lusaticus C1r
Rubus passaviensis C1r
Rubus pruinosus C1r
Rubus pyramidalis C1r
Rubus scaber C1r
Rubus sorbicus C1r
Salix appendiculata C1r
Salix bicolor C1r
Salix hastata subsp. vegeta C1r
Salix herbacea C1b
Salix lapponum var. daphneola C1r
Salix myrsinifolia C1b
Salix myrtilloides C1b
Salvia aethiopis C1t
Salvinia natans C1t
Samolus valerandi C1t
Saxifraga oppositifolia subsp. oppositifolia C1r
Saxifraga rosacea subsp. steinmannii C1r
Scabiosa lucida subsp. calcicola C1r
Scabiosa lucida subsp. lucida C1r
Scandix pecten-veneris C1t
Scilla bifolia subsp. rara C1r
Scilla bifolia var. bohemica C1r
Scilla bifolia var. magnomoravica C1r
Scilla bifolia var. spetana C1r
Scorzonera laciniata C1t
Scorzonera parviflora C1t
Sedum villosum C1t
Senecio doria C1t
Senecio paludosus subsp. paludosus C1b
Senecio rupestris C1b
Sesleria uliginosa C1t
Scheuchzeria palustris C1b
Schoenus ferrugineus C1t
Schoenus nigricans C1t
Sideritis montana C1t
Silene gallica C1t
Silene viscosa C1t
Sorbus alnifrons C1r
Sorbus barrandienica C1b
Sorbus gemella C1b
Sorbus milensis C1b
Sorbus omissa C1b
Sorbus portae-bohemicae C1b
Sorbus rhodanthera C1b
Sorbus sudetica C1b
Spergula pentandra C1t
Spergularia marina C1t
Spergularia media C1t
Spiranthes spiralis C1t
Stachys arvensis C1t
Stipa borysthenica C1b
Stipa eriocaulis C1r
Stipa glabrata C1r
Stipa pennata var. puberula C1r
Stipa smirnovii C1r
Stratiotes aloides C1t
Taraxacum alpestre C1r
Taraxacum ancoriferum C1t
Taraxacum arachnoideum C1t
Taraxacum arcuatum C1b
Taraxacum argutum C1t
Taraxacum austrinum C1t
Taraxacum bavaricum C1t
Taraxacum bessarabicum C1t
Taraxacum bohemicum C1t
Taraxacum bracteatum C1t
Taraxacum brandenburgicum C1t
Taraxacum cognatum C1t
Taraxacum dentatum C1t
Taraxacum disseminatum C1r
Taraxacum fartoris C1t
Taraxacum huterianum C1t
Taraxacum indigenum C1t
Taraxacum irrigatum C1t
Taraxacum litigiosum C1t
Taraxacum madidum C1t
Taraxacum mendax C1t
Taraxacum paludem-ornans C1t
Taraxacum paucilobum C1t
Taraxacum pauckertianum C1t
Taraxacum portentosum C1t
Taraxacum quaesitum C1t
Taraxacum ranunculus C1t
Taraxacum rubicundum C1b
Taraxacum skalinskanum C1t
Taraxacum subdolum C1t
Taraxacum turfosum C1t
Taraxacum uvidum C1t
Taraxacum vindobonense C1t
Tephroseris aurantiaca C1t
Tephroseris longifolia subsp. moravica C1t
Thalictrum simplex subsp. galioides C1b
Thesium dollineri C1t
Thesium ebracteatum C1r
Thesium ramosum C1t
Thesium rostratum C1b
Thymus pulegioides subsp. carniolicus C1r
Thymus pulcherrimus subsp. sudeticus C1r
Tillaea aquatica C1t
Tofieldia calyculata C1t
Tordylium maximum C1t
Trapa natans C1b
Trifolium patens C1t
Trifolium retusum C1t
Trifolium striatum C1t
Trinia glauca C1t
Tripolium pannonicum subsp. pannonicum C1t
Typha shuttleworthii C1b
Urtica kioviensis C1b
Utricularia bremii C1b
Utricularia intermedia C1t
Utricularia ochroleuca C1t
Utricularia stygia C1t
Utricularia vulgaris C1t
Valerianella rimosa C1t
Ventenata dubia C1t
Veratrum nigrum C1r
Verbascum speciosum subsp. speciosum C1r
Veronica bellidioides C1r
Veronica opaca C1t
Veronica scardica C1b
Veronica spuria subsp. foliosa C1t
Viola alba subsp. alba C1r
Viola elatior C1t
Viola kitaibeliana C1r
Vulpia bromoides C1t
Wolffia arrhiza C1b
Xanthium strumarium C1t
Xeranthemum annuum C1t


Původní Červený seznam

Druhy kriticky ohrožené-Červený seznam C1 (CR)
bahenka šášinovitá-Heleochloa schoenoides (L.) HOST
bahnička chudokvětá-Eleocharis quinqueflora (F. X. HARTMANN) O. SCHWARZ
bařička přímořská-Triglochin maritima L.
bažanka vejčitá-Mercurialis ovata STERNBERG et HOPPE
bělolist obecný-Filago vulgaris LAM.
bělolist žlutavý-Filago lutescens JORDAN
bezobalka sivá-Trinia glauca (L.) DUMORT.
bika klasnatá-Luzula spicata (L.) DC.
blatnice bahenní-Scheuchzeria palustris L.
bledule letní-Leucojum aestivum L.
blešník obecný-Pulicaria vulgaris GAERTNER
blešník úplavičný-Pulicaria dysenterica (L.) BERNH.
borovice Čelakovských-Pinus ×celakovskiorum ASCHERSON et GRAEBNER
bradáček srdčitý-Listera cordata (L.) R. BR.
brukev prodloužená-Brassica elongata EHRH. (ind.?)
bříza ojcovská-Betula oycoviensis BESSER
bublinatka bledožlutá-Utricularia ochroleuca R. HARTMAN
bublinatka obecná-Utricularia vulgaris L.
bublinatka prostřední-Utricularia intermedia HAYNE
bublinatka vícekvětá-Utricularia bremii HEER (tax.)
bytel rozprostřený-Kochia prostrata (L.) SCHRADER
černucha rolní-Nigella arvensis L.
čilimník bílý-Chamaecytisus albus (HACQ.) ROTHM.
čistec německý-Stachys germanica L.
devaterník velkokvětý pravý-Helianthemum grandiflorum (SCOP.) DC. subsp. grandiflorum
divizna ozdobná-Verbascum speciosum SCHRADER
drobnička bezkořenná-Wolffia arrhiza (L.) HORKEL ex WIMMER
drobnokvět pobřežní-Corrigiola litoralis L.
dub jadranský-Quercus virgiliana TEN. (tax.)
dvouřadec pozdní-Cleistogenes serotina (L.) KENG
hadí mord maloúborný-Scorzonera parviflora JACQ.
hadinec červený-Echium maculatum L.
hladýš andělikový-Laserpitium archangelica WULFEN (ind.)
hlaváč lesklý vápnomilný-Scabiosa lucida subsp. calcicola BLOŃSKI (tax.)
hlaváček ohnivý-Adonis flammea JACQ.
hlízovec Loeselův-Liparis loeselii (L.) L. C. RICHARD
hloh Lindmanův-Crataegus lindmanii HRAB.-UHR.
hnědenec zvrhlý-Limodorum abortivum (L.) SWARTZ
hojník chlumní-Sideritis montana L.
hořec jarní-Gentiana verna L.
hořec tečkovaný-Gentiana punctata L.
hořeček drsný Sturmův-Gentianella obtusifolia subsp. sturmiana (KERNER et J. KERNER) HOLUB
hořeček ladní pobaltský-Gentianella campestris subsp. baltica (MURB.) A. LÖVE et D. LÖVE
hořeček mnohotvarý český-Gentianella praecox subsp. bohemica (SKALICKÝ) HOLUB
hořeček nahořklý pravý-Gentianella amarella (L.) BÖRNER subsp. amarella
hořeček německý pravý-Gentianella germanica (WILLD.) BÖRNER subsp. germanica
hořeček žlutavý karpatský-Gentianella lutescens subsp. carpatica (WETTST.) HOLUB
hořeček žlutavý pravý-Gentianella lutescens (VELEN.) HOLUB subsp. lutescens
hořinka východní-Conringia orientalis (L.) DUMORT.
housenkovec zduřelý-Beckmannia eruciformis (L.) HOST (ind.?)
hrachor bahenní-Lathyrus palustris L.
hrachor hrachovitý-Lathyrus pisiformis L.
hrachor chlupatý-Lathyrus hirsutus L.
hrachor pačočkový-Lathyrus aphaca L.
hrachor panonský pravý-Lathyrus pannonicus (JACQ.) GARCKE subsp. pannonicus
hrachor různolistý-Lathyrus heterophyllus L.
hrachor trávolistý-Lathyrus nissolia L. (ind.)
hrotnosemenka hnědá-Rhynchospora fusca (L.) AITON fil.
hruštička prostřední-Pyrola media SWARTZ
hruštička zelenokvětá-Pyrola chlorantha SWARTZ
huseník hajní-Arabis nemorensis (HOFFM.) KOCH
huseník sudetský-Arabis sudetica TAUSCH
hvězdnice alpská-Aster alpinus L.
hvězdnice slanistá panonská-Aster tripolium subsp. pannonicus (JACQ.) SOÓ
hvězdoš hranoplodý-Callitriche platycarpa KÜTZ. (tax.)
hvězdoš podzimní-Callitriche hermaphroditica L.
hvozdík kartouzek sudetský-Dianthus carthusianorum subsp. sudeticus KOVANDA
hvozdík kartouzek úzkolistý-Dianthus carthusianorum subsp. capillifrons (BORBÁS) NEUMAYER
hvozdík písečný český-Dianthus arenarius subsp. bohemicus (NOVÁK) O. SCHWARZ
hvozdík pyšný pravý-Dianthus superbus L. subsp. superbus
chrastavec rolní krkonošský-Knautia arvensis subsp. pseudolongifolia (SZABÓ) O. SCHWARZ
chrpa horská měkká-Centaurea montana subsp. mollis (WALDST. et KIT.) GUGL.
chrpa úzkoperá-Centaurea stenolepis KERNER
chruplavník rolní-Polycnemum arvense L.
chruplavník větší-Polycnemum majus A. BR.
chudina hajní-Draba nemorosa L.
ibišek trojdílný-Hibiscus trionum L.
jablečník cizí-Marrubium peregrinum L.
jablečník obecný-Marrubium vulgare L.
jalovec obecný nízký-Juniperus communis subsp. alpina (SMITH) ČELAK.
jazýček jadranský-Himantoglossum adriaticum BAUMANN
jednokvítek velekvětý-Moneses uniflora (L.) A. GRAY
jelení jazyk celolistý-Phyllitis scolopendrium (L.) NEWMAN
jeřáb dubolistý-Sorbus quernea KOVANDA
jeřáb džbánský-Sorbus gemella KOVANDA
jeřáb hardeggský-Sorbus hardeggensis KOVANDA
jeřáb manětínský-Sorbus rhodanthera KOVANDA
jeřáb olšolistý-Sorbus alnifrons KOVANDA
jeřáb řecký-Sorbus graeca (SPACH) SCHAUER
jeřáb sudetský-Sorbus sudetica (TAUSCH) BLUFF, NEES et SCHAUER
jestřábník Blyttův-Hieracium blyttianum FRIES
jestřábník černoblizný-Hieracium nigrostylum ZLATNÍK
jestřábník červený-Hieracium rubrum PETER
jestřábník draslavý-Hieracium asperulum FREYN
jestřábník Englerův-Hieracium engleri UECHTR.
jestřábník hnědočerný-Hieracium fuscoatrum NAEG. et A. PETER
jestřábník huňatý-Hieracium villosum JACQ.
jestřábník chudolistý-Hieracium riphaeum UECHTR.
jestřábník Kablíkové-Hieracium kablikianum ZLATNÍK (tax.)
jestřábník krkonošský-Hieracium corconticum KNAF fil. ex _ELAK.
jestřábník labský-Hieracium albinum FRIES
jestřábník licholabský-Hieracium pseudalbinum G. SCHNEIDER
jestřábník nachový-Hieracium rubripilosella G. SCHNEIDER
jestřábník omanovitý-Hieracium inuloides TAUSCH
jestřábník Schustlerův-Hieracium schustleri ZLATNÍK
jestřábník skalkový-Hieracium kalksburgense WIESB.
jestřábník slezský-Hieracium silesiacum KRAUSE
jestřábník sněžnický-Hieracium nivimontis (OBORNY et ZAHN) CHRTEK jun.
jestřábník stopkatý-Hieracium pedunculare TAUSCH
jestřábník studničnohorský-Hieracium subortum G. SCHNEIDER
jestřábník trubkatý-Hieracium tubulascens NORRL.
jestřábník zelenohlavý-Hieracium chlorocephalum WIMMER ex UECHTR.
jestřábník zkroucený-Hieracium tortuosum TAUSCH (tax.)
jestřábník zlatoblizný-Hieracium chrysostyloides (ZAHN) CHRTEK jun.
jestřábník žlutoblizný-Hieracium luteistylum ZLATNÍK (tax.)
jetel hnědý-Trifolium badium SCHREBER (ind.?)
jetel malokvětý-Trifolium retusum L.
jetel otevřený-Trifolium patens SCHREBER (ind.)
jetel žíhaný-Trifolium striatum L.
jinořadec kadeřavý-Cryptogramma crispa (L.) R. BR. ex HOOKER
jitrocel černavý sudetský-Plantago atrata subsp. sudetica (PILGER) HOLUB
jitrocel přímořský brvitý-Plantago maritima subsp. ciliata PRINTZ
kakost rozkladitý-Geranium divaricatum EHRH.
kandík psí zub-Erythronium dens-canis L. (ind.)
kapraď hřebenitá-Dryopteris cristata (L.) A. GRAY
kavyl olysalý-Stipa zalesskii WILEŃSKI
kavyl písečný-Stipa borysthenica KLOKOV ex PROKUDIN
kavyl skalní-Stipa eriocaulis BORBÁS
kavyl Smirnovův-Stipa smirnovii MARTINOVSKÝ
kohátka kalíškatá-Tofieldia calyculata (L.) WAHLENB.
kokotice chmelová-Cuscuta lupuliformis KROCKER
kokotice křovištní-Cuscuta approximata BAB.
kokrhel větší jarní-Rhinanthus serotinus subsp. vernalis (ZINGER) HYLANDER
kolenec pětimužný-Spergula pentandra L.
koniklec jarní-Pulsatilla vernalis (L.) MILLER
koniklec otevřený-Pulsatilla patens (L.) MILLER
kontryhel baltský-Alchemilla baltica SAM. ex JUZ.
kontryhel lysolodyžný-Alchemilla glabricaulis H. LINDB.
kontryhel rozeklaný-Alchemilla fissa GÜNTHER et SCHUMMEL
kopretina osmahlá-Leucanthemum adustum (KOCH) GREMLI (tax.)
kopyšník tmavý-Hedysarum hedysaroides (L.) SCHINZ et THELL.
kosatec bezlistý čedičový-Iris aphylla subsp. fieberi (SEIDL) DOSTÁL (tax.)
kosatec bezlistý Novákův-Iris aphylla subsp. novakii SOÓ (tax.)
kostřava ametystová-Festuca amethystina L.
kostřava horská-Festuca drymeja MERT. et KOCH
kostřava niťolistá-Festuca trichophylla (DUCROS) K. RICHTER
kostřava peřestá-Festuca versicolor TAUSCH
kostřava písečná-Festuca psammophila (HACKEL ex ČELAK.) FRITSCH
kostřava pochvatá Dominova-Festuca vaginata subsp. dominii (KRAJINA) SOÓ et JÁV.
kotvice plovoucí-Trapa natans L. s. l.
koukol polní-Agrostemma githago L.
kozinec písečný-Astragalus arenarius L.
kozlíček kýlnatý-Valerianella carinata LOISEL.
krtičník jarní-Scrophularia vernalis L.
kručinka křídlatá-Genista sagittalis L. (ind.?)
kruhatka Matthiolova-Cortusa matthioli L.
kruštík drobnolistý-Epipactis microphylla (EHRH.) SWARTZ
kruštík Greuterův-Epipactis greuteri H. BAUMANN et KÜNKELE
kruštík Nordenových-Epipactis nordeniorum ROBATSCH
kruštík ostrokvětý přehlížený-Epipactis leptochila subsp. neglecta KÜMPEL
kruštík pontický-Epipactis pontica TAUBENHEIM
kruštík příbuzný-Epipactis pseudopurpurata MEREĎA
kruštík širolistý oddálený-Epipactis helleborine subsp. orbicularis (RICHTER) KLEIN
kruštík Tallósův-Epipactis tallosii A. MOLNÁR et ROBATSCH (tax.)
křivatec český skalní-Gagea bohemica subsp. saxatilis (MERT. et KOCH) STROH
kuřička hadcová-Minuartia smejkalii DVOŘÁKOVÁ
kuřička hercynská-Minuartia caespitosa (WILLD.) DEGEN
kuřička krkonošská-Minuartia corcontica DVOŘÁKOVÁ
kuřička lepkavá-Minuartia viscosa (SCHREBER) SCHINZ et THELL.
kuřinka obroubená-Spergularia maritima (ALL.) CHIOV.
kuřinka solná-Spergularia salina J. PRESL et C. PRESL
kýchavice černá-Veratrum nigrum L.
kyvor lékařský-Ceterach officinarum DC.
lakušník Baudotův-Batrachium baudotii (GODRON) F. W. SCHULZ
lakušník štětičkový-Batrachium penicillatum DUMORT.
lebeda růžová-Atriplex rosea L.
leknín bělostný-Nymphaea candida C. PRESL
leknín bílý-Nymphaea alba L.
len chlupatý pravý-Linum hirsutum L. subsp. hirsutum
lipnice alpská-Poa alpina L.
lipnice jesenická-Poa riphaea (ASCHERSON et GRAEBNER) FRITSCH
lipnice vršatecká-Poa crassipes DOMIN ex ŠOUREK (tax.)
lněnka bezlistenná-Thesium ebracteatum HAYNE
lněnka Dollinerova-Thesium dollineri MURB.
lněnka rolní-Thesium arvense HORVÁTOVSZKY
lněnka zobánkatá-Thesium rostratum MERT. et KOCH
lnice rolní-Linaria arvensis (L.) DESF.
lomikámen trsnatý vlnatý-Saxifraga rosacea subsp. steinmannii (TAUSCH) HOLUB
lomikámen vstřícnolistý-Saxifraga oppositifolia L.
lopuštík skloněný-Hackelia deflexa (WAHLENB.) OPIZ
lýkovec vonný-Daphne cneorum L.
máčka plocholistá-Eryngium planum L.
mák Lecoqův-Papaver lecoqii LAMOTTE
mandloň nízká-Prunus tenella BATSCH.
mařice pilovitá-Cladium mariscus (L.) POHL
masnice vodní-Tillaea aquatica L.
mateřídouška karpatská-Thymus carpaticus ČELAK.
mateřídouška vejčitá kraňská-Thymus pulegioides subsp. carniolicus (BORBÁS) P. SCHMIDT
matizna bahenní-Angelica palustris (BESSER) HOFFM.
mečík bahenní-Gladiolus palustris GAUDIN
měkčilka jednolistá-Malaxis monophyllos (L.) SWARTZ
měkkyně bažinná-Hammarbya paludosa (L.) O. KUNTZE
merlík zední-Chenopodium murale L.
milička chlupatá-Eragrostis pilosa (L.) BEAUV. (ind.)
mochna Crantzova hadcová-Potentilla crantzii subsp. serpentini (BORBÁS) HAYEK (tax.)
mochna jahodovitá-Potentilla sterilis (L.) GARCKE
mochna rozkladitá-Potentilla patula WALDST. et KIT.
mochna skalní-Potentilla rupestris L.
mrvka sveřepovitá-Vulpia bromoides (L.) S. F. GRAY
nehtovec přeslenitý-Illecebrum verticillatum L.
nepatrnec pískomilný-Aphanes australis RYDB.
odemka vodní-Catabrosa aquatica (L.) BEAUV.
oměj vlčí mor žláznatý-Aconitum lycoctonum subsp. penninum (SER.) HOLUB
orobinec sítinovitý-Typha laxmannii LEPECHIN
ostružiník Caflischův-Rubus caflischii FOCKE
ostružiník drsný-Rubus scaber WEIHE
ostružiník hebký-Rubus amphimalacus H. E. WEBER
ostružiník hojnokvětý-Rubus geminatus H. E. WEBER
ostružiník hustochlupý-Rubus vestitus WEIHE
ostružiník jehlancovitý-Rubus pyramidalis KALTENB.
ostružiník lužický-Rubus lusaticus ROSTOCK
ostružiník modrozelený-Rubus lividus G. BRAUN
ostružiník moruška-Rubus chamaemorus L.
ostružiník nepravý-Rubus chaerophylloides SPRIBILLE
ostružiník vznešený-Rubus ambrosius TRÁVNÍ_EK ined.
ostřice bílá-Carex alba SCOP.
ostřice Buxbaumova-Carex buxbaumii WAHLENB. s. str.
ostřice drobnoplodá krkonošská-Carex viridula subsp. pseudoscandinavica HOLUB ined.
ostřice dvoudomá-Carex dioica L.
ostřice ječmenovitá-Carex hordeistichos VILL.
ostřice pískomilná-Carex pseudobrizoides CLAV.
ostřice pochvatá-Carex vaginata TAUSCH
ostřice skalní-Carex rupestris ALL.
ostřice šlahounovitá-Carex chordorrhiza EHRH.
ostřice tlapkatá velkonohá-Carex pediformis subsp. macroura (MEINSH.) PODP. (tax.)
ostřice tmavá-Carex atrata L. s. str.
ostřice úzkolistá-Carex stenophylla WAHLENB.
ostřice vláskovitá-Carex capillaris L.
ostužiník fialovoostný-Rubus pruinosus
ovsíček obecný-Aira caryophyllea L.
pampeliška bavorská-Taraxacum bavaricum VAN SOEST
pampeliška bažinná-Taraxacum madidum KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška besarabská-Taraxacum bessarabicum (HORNEM.) HAND.-MAZZ.
pampeliška božská-Taraxacum ambrosium KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška braniborská-Taraxacum brandenburgicum HUDZIOK
pampeliška domácí-Taraxacum indigenum KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška drůbeží-Taraxacum fartoris KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška husí-Taraxacum pauckertianum HUDZIOK
pampeliška Huterova-Taraxacum huterianum VAN SOEST
pampeliška klamavá-Taraxacum mendax KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška kotvičkatá-Taraxacum ancoriferum HUDZIOK
pampeliška krkonošská-Taraxacum alpestre (TAUSCH) DC.
pampeliška listenatá-Taraxacum bracteatum DAHLSTEDT
pampeliška obloučkatá-Taraxacum arcuatum (TAUSCH) DUMORT.
pampeliška panonská-Taraxacum pseudobalticum VAN SOEST
pampeliška pavučinatá-Taraxacum arachnoideum KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška pochybná-Taraxacum litigiosum KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška potměšilá-Taraxacum subdolum KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška příbuzná-Taraxacum cognatum KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška rašelinná-Taraxacum turfosum (C. H. SCHULTZ) VAN SOEST
pampeliška Skalińské-Taraxacum skalinskanum MAŁECKA et VAN SOEST
pampeliška slatinná-Taraxacum quaesitum KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška šťavnatá-Taraxacum uvidum KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška trubkokvětá-Taraxacum argutum DAHLST.
pampeliška vlhkomilná-Taraxacum austrinum G. HAGL.
pampeliška zavlažovaná-Taraxacum irrigatum KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška zdobná-Taraxacum paludem-ornans KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška zubatá-Taraxacum dentatum KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pampeliška žabička-Taraxacum ranunculus KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK
pelyněk metlatý-Artemisia scoparia WALDST. et KIT.
pelyněk Pančičův-Artemisia pancicii (JANKA) RONNIGER
pětiprstka hustokvětá-Gymnadenia densiflora (WAHLENB.) A. DIETR.
pětiprstka žežulník horská-Gymnadenia conopsea subsp. montana BISSE (tax.)
pcháč žlutoostenný-Cirsium brachycephalum JURATZKA
písečnatka nejmenší-Arnoseris minima (L.) SCHWEIGGER et KOERTE
písečnice velkokvětá-Arenaria grandiflora L.
pískavice thesalská-Trigonella monspeliaca L.
plavín štítnatý-Nymphoides peltata (S. F. GMELIN) O. KUNTZE
plavuník cypřiškový-Diphasiastrum tristachyum (PURSH) HOLUB
plavuník Øllgaardův-Diphasiastrum oellgaardii STOOR et al.
ploštičník evropský-Cimicifuga europaea ŠIPČ.
pobřežnice jednokvětá-Littorella uniflora (L.) ASCHERSON
podkovka chocholatá-Hippocrepis comosa L.
podmrvka hadcová-Notholaena marantae (L.) DESV.
pochybek severní-Androsace septentrionalis L.
polej obecná-Pulegium vulgare MILLER
pomněnka úzkolistá-Myosotis stenophylla KNAF
popelivka sibiřská-Ligularia sibirica (L.) CASS.
potočnice drobnolistá-Nasturtium microphyllum (BOENN.) REICHENB. (ind.?)
prasetník lysý-Hypochaeris glabra L.
prorostlík dlouholistý fialový-Bupleurum longifolium subsp. vapincense (VILL.) TODOR
prorostlík nejtenčí-Bupleurum tenuissimum L.
prorostlík okrouhlolistý-Bupleurum rotundifolium L.
prorostlík prutnatý-Bupleurum affine SADLER
protěž nízká-Gnaphalium supinum L.
protěž žlutobílá-Pseudognaphalium luteoalbum (L.) HILLIARDT et BURTT.
prstnatec bělokarpatský-Dactylorhiza carpatica (BATOUŠEK et KREUTZ) BATOUŠEK et PROCHÁZKA ined.
prstnatec český-Dactylorhiza bohemica BUSINSKÝ
prstnatec Fuchsův Soóův-Dactylorhiza fuchsii subsp. sooana (BORSOS) BORSOS (tax.)
prstnatec májový rašelinný-Dactylorhiza majalis subsp. turfosa PROCHÁZKA
prstnatec plamatý bažinný-Dactylorhiza maculata subsp. elodes (GRISEB.) SOÓ (tax.)
prstnatec plamatý pravý-Dactylorhiza maculata (L.) SOÓ subsp. maculata
prstnatec plamatý sedmihradský-Dactylorhiza maculata subsp. transsilvanica (SCHUR) SOÓ
prstnatec pleťový pozdní-Dactylorhiza incarnata subsp. serotina (HAUSSKN.) SOÓ et D. M. MOORE (tax.)
prstnatec Traunsteinerův-Dactylorhiza traunsteineri (SAUTER) SOÓ
prustka obecná-Hippuris vulgaris L.
průtržník chlupatý-Herniaria hirsuta L.
prvosenka nejmenší-Primula minima L.
prvosenka vyšší krkonošská-Primula elatior subsp. corcontica (DOMIN) KOVANDA (tax.)
pryskyřník sardinský-Ranunculus sardous CRANTZ s. l.
pryšec plocholistý vlnatý-Euphorbia platyphyllos subsp. literata (JACQ.) HOLUB
pryšec sivý menší-Euphorbia seguieriana subsp. minor (SADLER) DOMIN
pryšec vrbolistý-Euphorbia salicifolia HOST
přeslička různobarvá-Equisetum variegatum SCHLEICHER
psineček alpský-Agrostis alpina SCOP.
puchýřník hladký-Cystopteris dickieana R. SIM
pupava bezlodyžná prodloužená-Carlina acaulis subsp. caulescens (LAM.) SCHUEBLER et MARTENS
pupava obecná dlouholistá-Carlina vulgaris subsp. stricta (ROUY) DOMIN
puštička rozprostřená-Lindernia procumbens (KROCKER) PHILCOX
razilka smrdutá-Aposeris foetida (L.) LESS.
rdest dlouholistý-Potamogeton praelongus WULFEN
rdest hustolistý-Groenlandia densa (L.) FOURR.
rdest rdesnolistý-Potamogeton polygonifolius POURRET
rdest Zizův-Potamogeton ×angustifolius J. PRESL
réva vinná lesní-Vitis vinifera subsp. sylvestris (C. C. GMELIN) HEGI
rohatec růžkatý-Glaucium corniculatum (L.) RUDOLPH (ind.)
rosnatka anglická-Drosera anglica HUDSON
rosnatka prostřední-Drosera intermedia HAYNE
rozchodnice růžová-Rhodiola rosea L.
rozchodník huňatý-Sedum villosum L.
rozrazil chudobkovitý-Veronica bellidioides L.
rozrazil latnatý širolistý-Pseudolysimachion spurium subsp. foliosum (WALDST. et KIT.) HOLUB
rozrazil matný-Veronica opaca FRIES
rožec kuřičkolistý-Cerastium alsinifolium TAUSCH
rožec prameništní-Cerastium fontanum BAUMG.
rožec Tenoreův-Cerastium tenoreanum SER.
rudohlávek jehlancovitý-Anacamptis pyramidalis (L.) L. C. RICHARD
ruměnice písečná-Onosma arenaria WALDST. et KIT.
růžkatec bradavčitý-Ceratophyllum submersum L.
rybíz skalní-Ribes petraeum WULFEN
rýt velkokališní-Reseda phyteuma L.
řebříček sleziníkolistý-Achillea asplenifolia VENT.
řečanka menší-Najas minor ALL.
řepeň durkoman-Xanthium strumarium L. s. str.
řeřišnice hořká Opizova-Cardamine amara subsp. opizii (J. PRESL et C. PRESL) ČELAK.
řeřišnice malokvětá-Cardamine parviflora L.
řeřišnice rýtolistá-Cardamine resedifolia L.
řeřišničník skalní-Cardaminopsis petraea (L.) HIITONEN
sasanka narcisokvětá-Anemone narcissiflora L.
silenka francouzská-Silene gallica L.
silenka lepkavá-Silene viscosa (L.) PERS.
silenka skalní-Silene rupestris L. (ind.?)
sinokvět chrpovitý-Jurinea cyanoides (L.) REICHENB.
sítina Gerardova-Juncus gerardii LOISEL.
sítina kulatoplodá-Juncus sphaerocarpus NEES
sítina rybniční-Juncus tenageia L. fil.
sítina slatinná-Juncus subnodulosus SCHRANK
sítina strboulkatá-Juncus capitatus WEIGEL
sítina tmavá-Juncus atratus KROCKER
sivěnka přímořská-Glaux maritima L.
sklenobýl bezlistý-Epipogium aphyllum SWARTZ
skrytěnka bodlinatá-Crypsis aculeata (L.) AITON
sleziník červený zakřivený-Asplenium trichomanes subsp. pachyrachis (CHRIST) LOVIS et REICHST.
sleziník nepravý-Asplenium adulterinum MILDE
sleziník netíkovitý-Asplenium adiantum-nigrum L.
smldník kmínolistý-Peucedanum carvifolia VILL.
smrkovník plazivý-Goodyera repens (L.) R. BR.
snědek pyrenejský kulatoplodý-Ornithogalum pyrenaicum subsp. sphaerocarpum (KERNER) HEGI
solenka Valerandova-Samolus valerandi L.
srpice jednoúborná-Serratula lycopifolia (VILL.) KERNER
starček bažinný-Senecio paludosus L.
starček dlouholistý moravský-Tephroseris longifolia subsp. moravica HOLUB
starček oranžový-Tephroseris aurantiaca (WILLD.) GRISEB. et SCHENK
starček roketolistý-Senecio erucifolius L.
starček zlatý-Senecio doria L.
stozrník lnovitý-Radiola linoides ROTH
strošek polopásý-Lappula semicincta (STEVEN) M. POPOV
střemcha obecná skalní-Prunus padus subsp. borealis (SCHÜBELER) NYMAN
stulík malý-Nuphar pumila (TIMM) DC.
suchopýr štíhlý-Eriophorum gracile KOCH ex ROTH
sveřep hroznatý-Bromus racemosus L.
sveřep kostrbatý-Bromus squarrosus L.
sveřep rolní-Bromus arvensis L.
sveřep stoklasa-Bromus secalinus L.
světlík drobnokvětý-Euphrasia micrantha REICHENB.
světlík pestrý-Euphrasia picta WIMMER
světlík slovenský-Euphrasia slovaca (YEO) HOLUB
svízel rakouský-Galium austriacum JACQ.
svízel sudetský-Galium sudeticum TAUSCH
svízel trojrohý-Galium tricornutum DANDY
šabřina tatarská-Conioselinum tataricum HOFFM.
šafrán bělokvětý-Crocus albiflorus KIT. (ind.)
šafrán karpatský-Crocus heuffelianus HERBERT (tax.)
šáchor Micheliův-Cyperus michelianus (L.) LINK
šáchor žlutavý-Cyperus flavescens L.
šalvěj etiopská-Salvia aethiopis L.
šalvěj rakouská-Salvia austriaca JACQ. (ind.)
šášina načernalá-Schoenus nigricans L.
šášina rezavá-Schoenus ferrugineus L.
šater latnatý-Gypsophila paniculata L.
šídlatka jezerní-Isoëtes lacustris L.
šídlatka ostnovýtrusná-Isoëtes echinospora DURIEU
škarda měkká pravá-Crepis mollis (JACQ.) ASCHERSON subsp. mollis
škarda panonská-Crepis pannonica (JACQ.) K. KOCH
škarda sibiřská-Crepis sibirica L.
škarda štětinkatá-Crepis setosa HALLER fil.
šklebivec přímý-Misopates orontium (L.) RAFIN.
šťovík bahenní-Rumex palustris SM. (ind.)
šťovík úzkolistý-Rumex stenophyllus LEDEB. (ind.)
švihlík krutiklas-Spiranthes spiralis (L.) CHEVALL.
timoj trojlaločný-Laser trilobum (L.) BORKH.
tomkovice plazivá-Hierochloë repens (HOST) BEAUV.
tomkovice vonná-Hierochloë odorata (L.) BEAUV.
tořice rolní-Torilis arvensis (HUDSON) LINK
tořič čmelákovitý Holubyho-Ophrys holoserica subsp. holubyana (ANDRASOVSZKY) DOSTÁL
tořič hmyzonosný-Ophrys insectifera L.
tořič včelonosný-Ophrys apifera HUDSON
trojzubec lesostepní-Danthonia alpina VEST
trýzel rozkladitý-Erysimum repandum L.
třezalka ozdobná-Hypericum elegans STEPHAN ex WILLD.
třezalka pěkná-Hypericum pulchrum L.
třtina nachová-Calamagrostis phragmitoides HARTMAN
třtina pestrá-Calamagrostis varia (SCHRADER) HOST
třtina pobřežní-Calamagrostis pseudophragmites (HALLER fil.) KOELER
třtina přehlížená-Calamagrostis stricta (TIMM) KOELER
tučnice česká-Pinguicula bohemica KRAJINA
tužebník jilmový Picbauerův-Filipendula ulmaria subsp. picbaueri (PODP.) SMEJKAL
úpor kuřičkovitý-Elatine alsinastrum L.
úrazník šídlovitý-Sagina subulata (SWARTZ) C. PRESL
úrazník uzlovitý-Sagina nodosa (L.) FENZL
včelník rakouský-Dracocephalum austriacum L.
vikev horská-Vicia oreophila ŽERTOVÁ (tax.)
violka bílá-Viola alba BESSER
violka nejmenší-Viola kitaibeliana ROEMER et SCHULTES
violka trojbarevná Curtisova-Viola tricolor L. subsp. curtisii (E. FORSTER) SYME
violka vyvýšená-Viola elatior FRIES
vítod douškolistý-Polygala serpyllifolia HOSE
vítod hořký krátkokřídlý-Polygala amara subsp. brachyptera (CHODAT) HAYEK
vláskatec tajemný-Trichomanes speciosum WILLD.
volovec vrbolistý-Buphthalmum salicifolium L.
vratička heřmánkolistá-Botrychium matricariifolium A. BR. ex KOCH
vrba borůvkovitá-Salix myrtilloides L.
vrba bylinná-Salix herbacea L.
vrba černající-Salix myrsinifolia SALISB.
vrba dvoubarvá-Salix bicolor WILLD.
vrba krkonošská-Salix daphneola TAUSCH (tax.)
vrba plazivá-Salix repens L. s. str.
vrba velkolistá-Salix appendiculata VILL.
vřesovec čtyřřadý-Erica tetralix L. (ind.)
vstavač bahenní-Orchis palustris JACQ.
vstavač mužský pravý-Orchis mascula (L.) L. subsp. mascula
vstavač osmahlý letní-Orchis ustulata subsp. aestivalis (KÜMPEL) KÜMPEL et MRKVICKA (tax.)
vstavač osmahlý pravý-Orchis ustulata L. subsp. ustulata
vstavač trojzubý-Orchis tridentata SCOP.
všivec krkonošský-Pedicularis sudetica WILLD.
všivec statný-Pedicularis exaltata BESSER
zapalička největší-Tordylium maximum L.
záraza hořčíková-Orobanche picridis F. W. SCHULTZ
záraza nachová česká-Orobanche purpurea subsp. bohemica (ČELAK.) ined.
záraza nachová pravá-Orobanche purpurea JACQ. subsp. purpurea
záraza namodralá-Orobanche coerulescens STEPHAN ex WILLD.
záraza ožanková-Orobanche teucrii HOLANDRE
záraza písečná-Orobanche arenaria BORKH.
záraza sivá-Orobanche caesia REICHENB.
záraza šupinatá-Orobanche artemisiae-campestris VAUCHER ex GAUDIN
zběhovec jehlancovitý-Ajuga pyramidalis L.
zblochanec mokřadní-Puccinellia limosa (SCHUR) HOLMBERG
zdrojovka hladkosemenná-Montia fontana L.
zeměžluč přímořská slatinná-Centaurium littorale subsp. compressum (HAYNE) KIRSCHNER
zimozelen okoličnatý-Chimaphila umbellata (L.) BARTON
zvonečník hlavatý horský-Phyteuma orbiculare subsp. montanum R. SCHULZ
zvonečník hlavatý zprohýbaný-Phyteuma orbiculare subsp. flexuosum R. SCHULZ
zvonek hadincovitý-Campanula cervicaria L.
zvonek jesenický-Campanula gelida KOVANDA
zvonovec liliolistý-Adenophora liliifolia (L.) LEDEB. ex DC.
žabníček vzplývavý-Luronium natans (L.) RAFIN.
židoviník německý-Myricaria germanica (L.) DESV. (ind.)
žitňák hřebenitý-Agropyron pectinatum (BIEB.) BEAUV. (ind.)
žluťucha jednoduchá svízelovitá-Thalictrum simplex subsp. galioides (DC.) KORSH.