Druhy ohrožené




Aconitum anthora C3
Aconitum plicatum C3
Aconitum variegatum C3
Adonis aestivalis subsp. aestivalis C3
Agrimonia procera C3
Achillea nobilis C3
Achillea pannonica C3
Achillea setacea C3
Achillea styriaca C3
Alchemilla gruneica C3
Alchemilla straminea C3
Allium angulosum C3
Allium carinatum C3
Allium flavum subsp. flavum C3
Allium rotundum subsp. rotundum C3
Allium schoenoprasum subsp. schoenoprasum C3
Alyssum montanum subsp. gmelinii C3
Amaranthus blitum subsp. blitum C3
Anagallis foemina C3
Androsace elongata C3
Anthemis ruthenica C3
Anthericum liliago C3
Aphanes arvensis C3
Aquilegia vulgaris C3
Arabis auriculata C3
Arabis sagittata C3
Arnica montana subsp. montana C3
Artemisia pontica C3
Arum maculatum C3
Asperugo procumbens C3
Asperula tinctoria subsp. tinctoria C3
Asplenium viride C3
Aster amellus subsp. amellus C3
Aster amellus subsp. bessarabicus C3
Astragalus austriacus C3
Astragalus danicus C3
Astragalus onobrychis C3
Barbarea stricta C3
Batrachium circinatum C3
Biscutella laevigata subsp. varia C3
Bolboschoenus yagara C3
Bothriochloa ischaemum C3
Bromus commutatus C3
Bromus ramosus C3
Calla palustris C3
Callitriche platycarpa C3
Campanula gentilis C3
Campanula latifolia C3
Campanula moravica C3
Campanula sibirica subsp. sibirica C3
Cardamine dentata C3
Cardamine trifolia C3
Carex appropinquata C3
Carex curvata C3
Carex distans C3
Carex divulsa C3
Carex lasiocarpa C3
Carex michelii C3
Carex ornithopoda C3
Carex pauciflora C3
Carex rhizina C3
Carex supina C3
Carex umbrosa C3
Carlina biebersteinii subsp. biebersteinii C3
Centaurea erdneri C3
Centaurea triumfetti C3
Centaurium pulchellum C3
Cephalanthera longifolia C3
Cerastium brachypetalum subsp. brachypetalum C3
Cerastium pumilum C3
Ceratophyllum submersum C3
Cirsium eriophorum C3
Cirsium pannonicum C3
Clematis recta C3
Coleanthus subtilis C3
Corydalis pumila C3
Cota austriaca C3
Crepis mollis subsp. succisifolia C3
Crepis tectorum subsp. tectorum C3
Cyperus fuscus C3
Cytisus procumbens C3
Dactylorhiza majalis subsp. majalis C3
Dentaria enneaphyllos C3
Dentaria glandulosa C3
Dianthus carthusianorum subsp. latifolius C3
Dianthus sylvaticus C3
Dictamnus albus C3
Dipsacus laciniatus C3
Dipsacus pilosus C3
Dorycnium germanicum C3
Dorycnium herbaceum C3
Drosera rotundifolia C3
Dryopteris borreri C3
Dysphania botrys C3
Elatine hydropiper C3
Elatine triandra C3
Eleocharis mamillata subsp. austriaca C3
Empetrum hermaphroditum C3
Empetrum nigrum C3
Epilobium alpestre C3
Epilobium alsinifolium C3
Epilobium obscurum C3
Epilobium parviflorum C3
Epipactis atrorubens C3
Epipactis purpurata C3
Equisetum pratense C3
Erica carnea C3
Erysimum diffusum C3
Erysimum odoratum C3
Euphorbia epithymoides C3
Euphorbia illirica C3
Euphorbia palustris C3
Euphorbia stricta C3
Festuca pulchra C3
Festuca supina C3
Ficaria calthifolia C3
Filago arvensis C3
Filago minima C3
Fourraea alpina C3
Fumaria rostellata C3
Gagea minima C3
Gagea pusilla C3
Galanthus nivalis C3
Galatella linosyris C3
Galeopsis angustifolia C3
Galium valdepilosum subsp. valdepilosum C3
Gentiana asclepiadea C3
Gentianopsis ciliata C3
Glechoma hirsuta C3
Globularia bisnagarica C3
Glyceria nemoralis C3
Gnaphalium norvegicum C3
Hesperis sylvestris subsp. sylvestris C3
Hieracium atratum C3
Hieracium bifidum C3
Hieracium caesium C3
Hieracium decipiens C3
Hieracium glaucinum C3
Hieracium levicaule C3
Hieracium onosmoides C3
Hieracium sudeticum C3
Hierochloë australis C3
Hottonia palustris C3
Huperzia selago subsp. selago C3
Hydrocotyle vulgaris C3
Hyoscyamus niger C3
Hypericum humifusum C3
Hypochaeris maculata C3
Hypochaeris uniflora C3
Chamaecytisus austriacus C3
Chamaecytisus virescens C3
Chenopodium opulifolium C3
Chondrilla juncea C3
Inula ensifolia C3
Inula hirta C3
Inula oculus-christi C3
Iris sibirica C3
Isolepis setacea C3
Jovibarba globifera subsp. globifera C3
Juncus acutiflorus C3
Juncus alpinoarticulatus C3
Juncus ranarius C3
Juniperus communis subsp. communis C3
Lactuca perennis C3
Lactuca quercina C3
Lactuca viminea C3
Lappula squarrosa C3
Laserpitium latifolium C3
Laserpitium prutenicum subsp. prutenicum C3
Lathyrus latifolius C3
Lathyrus linifolius C3
Leersia oryzoides C3
Lemna trisulca C3
Leucojum vernum C3
Ligusticum mutellina C3
Linaria genistifolia C3
Linum tenuifolium C3
Lotus maritimus C3
Lotus tenuis C3
Luzula luzulina C3
Luzula sudetica C3
Lycopodium annotinum subsp. annotinum C3
Lycopodium clavatum subsp. clavatum C3
Lysimachia thyrsiflora C3
Medicago minima C3
Melampyrum arvense C3
Melampyrum cristatum var. cristatum C3
Melampyrum subalpinum C3
Melica ciliata subsp. ciliata C3
Melica picta C3
Melilotus altissimus C3
Menyanthes trifoliata C3
Meum athamanticum C3
Minuartia setacea C3
Monotropa hypopitys C3
Muscari comosum C3
Myosurus minimus C3
Myriophyllum verticillatum C3
Najas marina C3
Noccaea montana C3
Ononis arvensis C3
Ononis repens C3
Ornithogalum angustifolium C3
Orobanche alba subsp. alba C3
Orobanche caryophyllacea C3
Orobanche flava C3
Orobanche kochii C3
Orobanche lutea C3
Orthilia secunda subsp. secunda C3
Oxytropis pilosa C3
Papaver confine C3
Pastinaca sativa subsp. urens C3
Peucedanum alsaticum C3
Phleum alpinum C3
Phyteuma nigrum C3
Pilosella aurantiaca C3
Pilosella auriculoides C3
Pilosella cymosa subsp. vaillantii C3
Pilosella echioides C3
Pilosella erythrochrista C3
Pilosella fallacina C3
Pilosella flagellaris C3
Pilosella iserana C3
Pilosella piloselliflora C3
Pilosella rothiana C3
Pilosella schultesii C3
Platanthera bifolia C3
Platanthera chlorantha C3
Poa remota C3
Polygala chamaebuxus C3
Polygala major C3
Polygala multicaulis C3
Potamogeton acutifolius C3
Potamogeton lucens C3
Potamogeton nodosus C3
Potamogeton obtusifolius C3
Potamogeton trichoides C3
Potentilla alba C3
Potentilla aurea C3
Prunella grandiflora C3
Prunella laciniata C3
Prunus mahaleb subsp. simonkaii C3
Pseudoturritis turrita C3
Pulmonaria mollis C3
Pyrola minor C3
Quercus pubescens C3
Ranunculus aconitifolius C3
Rapistrum perenne  C3
Reseda luteola C3
Rhinanthus alectorolophus C3
Rhododendron tomentosum C3
Rosa gallica C3
Rosa marginata C3
Rosa micrantha C3
Rosa sherardii C3
Rosa tomentosa C3
Rubus bohemiicola C3
Rubus brdensis C3
Rubus canescens C3
Rubus centrobohemicus C3
Rubus elatior C3
Rubus evestigatus C3
Rubus graecensis C3
Rubus hadracanthos C3
Rubus josholubii C3
Rubus muhelicus C3
Rubus perpedatus C3
Rubus portae-moravicae C3
Rubus saxatilis C3
Rubus scissus C3
Rubus silvae-norticae C3
Rubus sprengelii C3
Rubus thelybatos C3
Rubus vratnensis C3
Rubus wessbergii C3
Salix rosmarinifolia C3
Saxifraga bulbifera C3
Saxifraga paniculata C3
Saxifraga tridactylites C3
Scabiosa canescens C3
Scabiosa columbaria C3
Scilla vindobonensis C3
Scirpus radicans C3
Scleranthus polycarpos C3
Scorzonera cana C3
Scorzonera hispanica C3
Scrophularia scopolii C3
Senecio erraticus C3
Seseli annuum C3
Seseli hippomarathrum C3
Silaum silaus C3
Silene baccifera C3
Silene otites C3
Soldanella montana C3
Sorbus danubialis C3
Sorbus graeca C3
Spergula morisonii C3
Spiraea salicifolia C3
Stachys alpina subsp. alpina C3
Staphylea pinnata C3
Stellaria longifolia C3
Stellaria neglecta C3
Stipa pennata var. pennata C3
Stipa pulcherrima C3
Taraxacum ancistratum C3
Taraxacum boekmanii C3
Taraxacum brachylepis C3
Taraxacum copidophyllum C3
Taraxacum excellens C3
Taraxacum fascinans C3
Taraxacum gelertii C3
Taraxacum gibberum C3
Taraxacum lucidum C3
Taraxacum maricum C3
Taraxacum ostenfeldii C3
Taraxacum plumbeum C3
Taraxacum princeps C3
Taraxacum pseudohamatum C3
Taraxacum quadrans C3
Taraxacum scanicum C3
Taraxacum subhamatum C3
Taxus baccata C3
Teucrium botrys C3
Thalictrum lucidum C3
Thalictrum minus subsp. minus C3
Thelypteris palustris C3
Thesium alpinum C3
Thesium linophyllon C3
Thymus glabrescens C3
Trifolium fragiferum C3
Trifolium ochroleucon C3
Trifolium rubens C3
Trichophorum cespitosum C3
Trollius altissimus C3
Urtica urens C3
Vaccinium oxycoccos C3
Valeriana simplicifolia C3
Valeriana tripteris subsp. austriaca C3
Valerianella dentata subsp. eriosperma C3
Verbascum phoeniceum subsp. phoeniceum C3
Verbena officinalis C3
Veronica catenata C3
Veronica maritima C3
Veronica orchidea C3
Veronica praecox C3
Vicia cassubica C3
Vicia lathyroides C3
Vicia pisiformis C3
Viola ambigua C3
Viola rupestris C3
Viola tricolor subsp. polychroma C3
Viola tricolor subsp. saxatilis C3
Viscum album subsp. abietis C3
Vulpia myuros C3
Willemetia stipitata C3




Ohrožené druhy-Červený seznam C3 (VU)

árón plamatý-Arum maculatum L. s. str.
bahnička bradavkatá rakouská-Eleocharis mamillata subsp. austriaca (HAYEK) STRANDHEDE
bahnička vejčitá-Eleocharis ovata (ROTH) ROEMER et SCHULTES
bělolist nejmenší-Filago minima (SM.) PERS.
bělolist rolní-Filago arvensis L.
bělozářka liliovitá-Anthericum liliago L.
bezosetka štětinovitá-Isolepis setacea (L.) R. BR.
bika sudetská-Luzula sudetica (WILLD.) SCHULTES
bílojetel bylinný-Dorycnium herbaceum VILL.
bílojetel německý-Dorycnium germanicum (GREMLI) RIKLI
blatěnka vodní-Limosella aquatica L.
bledule jarní-Leucojum vernum L.
blín černý-Hyoscyamus niger L.
borovice blatka-Pinus rotundata LINK
brambořík nachový-Cyclamen purpurascens MILLER
černohlávek dřípený-Prunella laciniata (L.) L.
černohlávek velkokvětý-Prunella grandiflora (L.) SCHOLLER
černýš český-Melampyrum bohemicum KERNER (nom.; tax.)
černýš hřebenitý-Melampyrum cristatum L.
černýš rolní-Melampyrum arvense L.
česnek žlutý-Allium flavum L.
čilimník poléhavý-Cytisus procumbens (WALDST. et KIT. ex WILLD.) SPRENGEL
čilimník rakouský-Chamaecytisus austriacus (L.) LINK
čilimník zelenavý-Chamaecytisus ×virescens (KOVÁTS ex NEILR.) DOSTÁL
čistec alpínský-Stachys alpina L.
ďáblík bahenní-Calla palustris L.
divizna brunátná-Verbascum phoeniceum L.
divizna švábovitá-Verbascum blattaria L.
drchnička modrá-Anagallis foemina MILL.
dřípatka horská-Soldanella montana WILLD.
dvojštítek hladký proměnlivý-Biscutella laevigata subsp. varia (DUMORT.) ROUY et FOUC.
dymnivka nízká-Corydalis pumila (HOST) REICHENB.
hadí mord nízký-Scorzonera humilis L.
hadí mord rakouský-Scorzonera austriaca WILLD.
hladýš pruský-Laserpitium prutenicum L.
hladýš širolistý-Laserpitium latifolium L.
hlaváč šedavý-Scabiosa canescens WALDST. et KIT.
hnilák smrkový-Monotropa hypopitys L.
hořec brvitý-Gentianopsis ciliata (L.) MA
hrachor horský-Lathyrus linifolius (REICHARD) BÄSSLER
hrachor širolistý-Lathyrus latifolius L.
huseník střelovitý-Arabis sagittata (BERTOL.) DC.
hvězdnice chlumní-Aster amellus L. s. l.
hvězdnice zlatovlásek-Aster linosyris (L.) BERNH.
hvozdík kartouzek širolistý-Dianthus carthusianorum subsp. latifolius (GRISEB. et SCHENK) HEGI
hvozdík Pontederův-Dianthus pontederae KERNER
chmerek mnohoplodý-Scleranthus polycarpos L.
chrpa chlumní-Centaurea triumfettii ALL.
jalovec obecný pravý-Juniperus communis L. subsp. communis
jasan úzkolistý podunajský-Fraxinus angustifolia subsp. danubialis POUZAR
jehlice plazivá-Ononis repens L.
jeřáb dunajský-Sorbus danubialis (JÁV.) PRODAN
jeřáb karpatský-Sorbus carpatica BORBÁS
jestřábník alpský-Hieracium alpinum L.
jestřábník černý-Hieracium atratum agg.
jestřábník dlouhovětvý-Hieracium piloselliflorum NAEGELI et PETER
jestřábník dvouklaný-Hieracium bifidum KIT. ex HORNEM.
jestřábník hadincovitý-Hieracium echioides LUMN.
jestřábník jizerský-Hieracium iseranum (UECHTR.) UECHTR.
jestřábník kalný-Hieracium stygium UECHTR.
jestřábník klamavý-Hieracium fallacinum F. W. SCHULTZ
jestřábník klamný-Hieracium apatelium NAEGELI et PETER
jestřábník klamný-Hieracium decipiens TAUSCH
jestřábník načernalý-Hieracium nigritum UECHTR.
jestřábník oranžový-Hieracium aurantiacum L. (ind.)
jestřábník rolní-Hieracium arvicola NAEGELI et PETER
jestřábník sivošedý-Hieracium tephroglaucum NAEGELI et PETER
jestřábník sivý-Hieracium caesium (FRIES) FRIES
jestřábník sličný-Hieracium auriculoides LÁNG
jestřábník sudetský-Hieracium sudeticum STERNBERG
jestřábník šlahounový-Hieracium macrostolonum G. SCHNEIDER
jestřábník štětinatý-Hieracium rothianum WALLR.
jestřábník tuhochlupý-Hieracium calodon TAUSCH ex PETER
jestřábník věsenkovitý-Hieracium prenanthoides VILL.
jestřábník vrcholíkový-Hieracium sciadophorum NAEGELI et PETER
jetel bledožlutý-Trifolium ochroleucum HUDSON
jetel červenavý-Trifolium rubens L.
jetel jahodnatý-Trifolium fragiferum L. s. l.
jetel kaštanový-Trifolium spadiceum L.
jirnice modrá-Polemonium caeruleum L. (ind.)
jmelí jehličnanové jedlové-Viscum laxum subsp. abietis (WIESB.) O. SCHWARZ
kamejka modronachová-Lithospermum purpurocaeruleum L.
kamyšník přímořský pravý-Bolboschoenus maritimus (L.) PALLA subsp. maritimus (tax.)
kamyšník přímořský vrcholičnatý-Bolboschoenus maritimus subsp. cymosus (REICHENB.) SOJÁK (tax.)
kapraď rezavá-Dryopteris affinis (LOWE) FRASER et JENKINS
kapradiník bažinný-Thelypteris palustris SCHOTT
kavyl Ivanův-Stipa pennata ČELAK.
kavyl sličný-Stipa pulcherrima C. KOCH
klikva bahenní-Oxycoccus palustris PERS.
klokoč zpeřený-Staphylea pinnata L.
kokrhel luštinec-Rhinanthus alectorolophus (SCOP.) POLLICH
komonice nejvyšší-Melilotus altissima THUILL.
koniklec alpinský bílý-Pulsatilla alpina subsp. austriaca AICHELE et SCHWEGLER
konopice úzkolistá-Galeopsis angustifolia (EHRH.) HOFFM.
kontryhel příjemný-Alchemilla suavis PLOCEK
kontryhel řasnatý-Alchemilla plicata BUSER
kontryhel slámožlutý-Alchemilla straminea BUSER
kontryhel tupý pravý-Alchemilla obtusa BUSER subsp. obtusa
koprníček bezobalný-Ligusticum mutellina (L.) CRANTZ
koromáč olešníkový-Silaum silaus (L.) SCHINZ et THELL.
kosatec sibiřský-Iris sibirica L.
kostřava slanomilná-Festuca pseudovina HACKEL ex WIESB.
kozinec dánský-Astragalus danicus RETZ.
kozinec rakouský-Astragalus austriacus JACQ.
kozinec vičencovitý-Astragalus onobrychis L.
kozlíček zubatý vlnoplodý-Valerianella dentata subsp. eriosperma (WALLR.) HOLUB
krtičník křídlatý-Scrophularia umbrosa DUMORT.
krtičník žláznatý-Scrophularia scopolii HOPPE
kruštík modrofialový-Epipactis purpurata SM.
kruštík tmavočervený-Epipactis atrorubens (HOFFM.) BESSER
křivatec nejmenší-Gagea minima (L.) KER-GAWLER
kuřička štětinkatá-Minuartia setacea (THUILL.) HAYEK
kyčelnice žláznatá-Dentaria glandulosa WALDST. et KIT.
ladoňka vídeňská-Scilla vindobonensis SPETA
lakušník niťolistý-Batrachium trichophyllum (CHAIX emend. FREYN) VAN DEN BOSCH
lakušník vzplývavý-Batrachium fluitans (LAM.) WIMMER
ledenec přímořský-Tetragonolobus maritimus (L.) ROTH
len tenkolistý-Linum tenuifolium L.
lipnice oddálená-Poa remota FORSELLES
lněnka alpská-Thesium alpinum L.
lněnka lnolistá-Thesium linophyllon L.
lnice kručinkolistá-Linaria genistifolia (L.) MILLER
locika dubolistá-Lactuca quercina L.
locika prutnatá-Lactuca viminea (L.) J. PRESL et C. PRESL
locika vytrvalá-Lactuca perennis L.
lomikámen cibulkatý-Saxifraga bulbifera L.
lomikámen tříprstý-Saxifraga tridactylites L.
lomikámen vždyživý-Saxifraga paniculata MILLER
mahalebka obecná Simonkaiova-Prunus mahaleb subsp. simonkaii PÉNZES
mák časný-Papaver confine JORDAN
mařinka barvířská-Asperula tinctoria L.
mateřídouška olysalá-Thymus glabrescens WILLD.
medovník meduňkolistý-Melittis melissophyllum L. s. l.
modřenec chocholatý-Muscari comosum (L.) MILLER
mochna chlumní-Potentilla collina WIBEL (tax.)
mrvka myší ocásek-Vulpia myuros (L.) C. C. GMELIN
myší ocásek nejmenší-Myosurus minimus L.
nepatrnec rolní-Aphanes arvensis L.
netřesk výběžkatý-Jovibarba globifera (L.) PARNELL
okrotice bílá-Cephalanthera damasonium (MILLER) DRUCE
okrotice dlouholistá-Cephalanthera longifolia (L.) FRITSCH
oman mečolistý-Inula ensifolia L.
oman oko Kristovo-Inula oculus-christi L.
oman srstnatý-Inula hirta L.
oměj jedhoj-Aconitum anthora L.
oměj různobarvý-Aconitum variegatum L.
oměj šalamounek-Aconitum plicatum REICHENB.
orlíček obecný-Aquilegia vulgaris L.
orsej blatoucholistý-Ficaria calthifolia REICHENB.
osívka kulatoplodá-Erophila spathulata LÁNG
ostružiník hajní-Rubus nemorosus HAYNE et WILLD.
ostružiník hlivický-Rubus glivicensis (SUDRE) SPRIBILLE
ostružiník hruboostný-Rubus praecox BERTOL. (tax.)
ostružiník hustovětvý-Rubus portae-moravicae HOLUB et TRÁVNÍČEK ined.
ostružiník chloupkatý-Rubus elatior FOCKE ex GREMLI
ostružiník jihoslovenský-Rubus austroslovacus TRÁVNÍČEK ined.
ostružiník kokořínský-Rubus vratnensis HOLUB
ostružiník krátkožlázkatý-Rubus rudis WEIHE
ostružiník pohraniční-Rubus radellus SPRIBILLE ex ZIELIŃSKI ined.
ostružiník polský-Rubus siemianicensis SPRIBILLE
ostružiník pošumavský-Rubus epipsilos FOCKE
ostružiník sametový-Rubus graeciensis MAURER
ostružiník skalní-Rubus saxatilis L.
ostružiník šedavý-Rubus canescens DC.
ostružiník tenkovětvý-Rubus sprengelii WEIHE
ostružiník tmavý-Rubus silvae-bohemicae HOLUB et TRÁVNÍČEK ined.
ostružiník vzpřímený mnohoostný-Rubus nessensis subsp. scissoides H. E. WEBER
ostřice Bigelowova tuhá-Carex bigelowii subsp. rigida SCHULTZE-MOTEL
ostřice drobná-Carex supina WILLD. ex WAHLENB.
ostřice Hartmanova-Carex hartmanii CAJANDER
ostřice chudokvětá-Carex pauciflora LIGHTF.
ostřice křivoklasá-Carex curvata KNAF
ostřice Micheliova-Carex michelii HOST
ostřice stinná-Carex umbrosa HOST
ostřice tlapkatá oddenkatá-Carex pediformis subsp. rhizodes (BLYTT) LINDB. fil.
ostřice vřesovištní-Carex ericetorum POLLICH
ostřice vyvýšená-Carex elata ALL.
ožanka hroznatá-Teucrium botrys L.
pampeliška čarovná-Taraxacum fascinans KIRSCHNER, MIKOLÁŠ et ŠTĚPÁNEK
pampeliška franská-Taraxacum franconicum SAHLIN
pampeliška Gelertova-Taraxacum gelertii RAUNK.
pampeliška nizozemská-Taraxacum hollandicum VAN SOEST
pampeliška sličná-Taraxacum subalpinum HUDZIOK
pažitka pobřežní horská-Allium schoenoprasum subsp. alpinum (DC.) ČELAK.
pelyněk pontický-Artemisia pontica L.
penízek horský-Thlaspi montanum L.
pérovník pštrosí-Matteuccia struthiopteris (L.) TOD. (ind.)
pětiprstka žežulník pravá-Gymnadenia conopsea (L.) R. BR. subsp. conopsea
pcháč bělohlavý-Cirsium eriophorum (L.) SCOP.
pcháč panonský-Cirsium pannonicum (L. fil.) LINK
plamének přímý-Clematis recta L.
plavuň pučivá-Lycopodium annotinum L.
plavuník alpínský-Diphasiastrum alpinum (L.) HOLUB
plavuník zploštělý-Diphasiastrum complanatum (L.) HOLUB
pleška stopkatá-Willemetia stipitata (JACQ.) DALLA TORRE
plicník měkký-Pulmonaria mollissima KERNER (tax.)
popenec chlupatý-Glechoma hirsuta WALDST. et KIT.
potočnice lékařská-Nasturtium officinale R. BR.
prasetník jednoúborný-Hypochaeris uniflora VILL.
prasetník plamatý-Hypochaeris maculata L.
prha arnika-Arnica montana L.
prstnatec májový pravý-Dactylorhiza majalis (REICHENB.) HUNT et SUMMERH. subsp. majalis
prvosenka jarní šedavá-Primula veris subsp. canescens (OPIZ) HAYEK
pryskyřník kašubský-Ranunculus cassubicus agg.
pryskyřník omějolistý-Ranunculus aconitifolius L.
pryskyřník rolní-Ranunculus arvensis L.
pryšec mnohobarvý-Euphorbia epithymoides L.
pryšec obecný poříční-Euphorbia esula L. subsp. riparia (SCHUR) ined. (tax.)
pryšec srpovitý-Euphorbia falcata L.
pryšec tuhý-Euphorbia stricta L.
přeslička luční-Equisetum pratense EHRH.
přeslička pobřežní-Equisetum ×litorale KÜHLEW ex RUPR.
přeslička větevnatá-Equisetum ramosissimum DESF.
přeslička zimní-Equisetum hyemale L.
ptačinec bahenní-Stellaria palustris RETZ.
ptačinec dlouholistý-Stellaria longifolia MÜHLENB. ex WILLD.
ptačinec přehlížený-Stellaria neglecta WEIHE
pupečník obecný-Hydrocotyle vulgaris L.
rdest světlý-Potamogeton lucens L.
rdest tupolistý-Potamogeton obtusifolius MERT. et KOCH
rmen rakouský-Anthemis austriaca JACQ.
rmen rusínský-Anthemis ruthenica BIEB.
rmen smrdutý-Anthemis cotula L.
rojovník bahenní-Ledum palustre L.
rosnatka okrouhlolistá-Drosera rotundifolia L.
rozchodník horský-Sedum alpestre VILL.
rozchodník nachový-Sedum telephium L.
rozrazil časný-Veronica praecox ALL.
rozrazil dlouholistý-Pseudolysimachion maritimum (L.) Á. LÖVE et D. LÖVE
rozrazil rozprostřený-Veronica prostrata L.
rozrazil vodní-Veronica catenata PENNELL
rozrazil vstavačovitý-Pseudolysimachion orchideum (CRANTZ) T. WRABER
rožec krátkoplátečný-Cerastium brachypetalum PERS.
rožec pětimužný-Cerastium semidecandrum L.
růže galská-Rosa gallica L.
růže Jundzillova-Rosa jundzillii BESSER
řebříček panonský-Achillea pannonica SCHEELE
řebříček sličný-Achillea nobilis L.
řebříček štětinolistý-Achillea setacea WALDST. et KIT.
řepík vonný-Agrimonia procera WALLR.
řepovník vytrvalý-Rapistrum perenne (L.) ALL.
řeřišnice Matthiolova-Cardamine matthioli MORETTI
řeřišnice trojlistá-Cardamine trifolia L.
sasanka lesní-Anemone sylvestris L.
sesel fenyklový-Seseli hippomarathrum JACQ.
sesel roční-Seseli annuum L.
silenka ušnice-Silene otites (L.) WIBEL s. str.
sítina alpská-Juncus alpino-articulatus CHAIX
sítina ostrokvětá-Juncus acutiflorus EHRH. ex HOFFM.
sítina slanomilná-Juncus ranarius PERR. et SONG.
slanobýl ruský-Salsola australis R. BR.
sléz nizounký-Malva pusilla SM.
sleziník zelený-Asplenium viride HUDSON
smldník alsaský-Peucedanum alsaticum L.
snědek chocholičnatý-Ornithogalum umbellatum L.
snědek nicí-Ornithogalum nutans L. (ind.?)
sněženka podsněžník-Galanthus nivalis L.
sporýš lékařský-Verbena officinalis L.
stolístek přeslenitý-Myriophyllum verticillatum L.
strdivka brvitá-Melica ciliata L.
strdivka zbarvená-Melica picta C. KOCH
strošek pomněnkový-Lappula squarrosa (RETZ.) DUMORT.
suchopýrek trsnatý-Trichophorum cespitosum (L.) HARTMAN
sveřep větevnatý-Bromus ramosus HUDSON s. str.
světlík větvený-Euphrasia nemorosa (PERS.) WALLR.
svízel moravský-Galium valdepilosum H. BR.
šáchor hnědý-Cyperus fuscus L.
škarda měkká čertkusolistá-Crepis mollis subsp. hieracioides (WALDST. et KIT.) DOMIN
škarda smrdutá mákolistá-Crepis foetida subsp. rhoeadifolia (BIEB.) ČELAK.
škarda velkoúborná-Crepis conyzifolia (GOUAN) DALLA TORRE
šmel okoličnatý-Butomus umbellatus L.
štětička chlupatá-Virga pilosa (L.) HILL
štírovník tenkolistý-Lotus glaber MILLER
tajnička rýžovitá-Leersia oryzoides (L.) SWARTZ
tařinka horská Gmelinova-Alyssum montanum subsp. gmelinii (JORDAN et FOURR.) E. SCHMID
tavolník vrbolistý-Spiraea salicifolia L. (ind.)
tis červený-Taxus baccata L.
tolice nejmenší-Medicago minima (L.) BARTAL.
tomkovice jižní-Hierochloë australis (SCHRADER) ROEMER et SCHULTES
trýzel rozvětvený-Erysimum diffusum EHRH.
trýzel škardolistý-Erysimum crepidifolium REICHENB.
trýzel vonný-Erysimum odoratum EHRH.
třemdava bílá-Dictamnus albus L.
třezalka rozprostřená-Hypericum humifusum L.
turan podolský-Erigeron podolicus BESSER
upolín evropský-Trollius altissimus CRANTZ
úpor peprný-Elatine hydropiper L.
úrazník skalní-Sagina saginoides (L.) KARSTEN
vachta trojlistá-Menyanthes trifoliata L.
vemeník dvoulistý-Platanthera bifolia (L.) L. C. RICHARD
vemeník zelenavý-Platanthera chlorantha (CUSTER) REICHENB.
vikev hrachorovitá-Vicia lathyroides L.
vikev hrachovitá-Vicia pisiformis L.
vikev kašubská-Vicia cassubica L.
violka písečná-Viola rupestris F. W. SCHMIDT
violka psí horská-Viola canina subsp. ruppii (ALL.) SCHÜBLER et MART. (nom., tax.)
violka trojbarevná různobarevná-Viola tricolor subsp. polychroma (KERNER) MURR (tax.)
violka trojbarevná skalní-Viola tricolor subsp. saxatilis (F. W. SCHMIDT) ARCANG.
vítod větší-Polygala major JACQ.
vlnice chlupatá-Oxytropis pilosa (L.) DC.
vranec jedlový-Huperzia selago (L.) BERNH. ex SCHRANK et MART.
vrba lýkovcová-Salix daphnoides VILL.
vrba rozmarýnolistá-Salix rosmarinifolia L.
vrbina kytkokvětá-Lysimachia thyrsiflora L. REICHENB.
vrbovka tmavá-Epilobium obscurum SCHREB.
vrbovka žabincolistá-Epilobium alsinifolium VILL.
vřesovec pleťový-Erica carnea L.
vstavač mužský znamenaný-Orchis mascula subsp. signifera (VEST) SOÓ
všivec lesní-Pedicularis sylvatica L.
zahořanka žlutá-Orthantha lutea (L.) KERNER ex WETTST.
záraza bílá-Orobanche alba STEPHAN ex WILLD.
záraza hřebíčková-Orobanche caryophyllacea SM.
záraza vyšší-Orobanche elatior SUTTON
záraza žlutá-Orobanche lutea BAUMG.
zblochan hajní-Glyceria nemoralis (UECHTR.) UECHTR. et KOERNICKE
zimolez kozí list-Lonicera caprifolium L. (ind.?)
zimostrázek alpský-Polygala chamaebuxus L.
zvonečník černý-Phyteuma nigrum F. W. SCHMIDT
zvonek jemný-Campanula gentilis KOVANDA
zvonek klubkatý pomoučený-Campanula glomerata subsp. farinosa (ROCHEL) KIRSCHLEGER
zvonek sibiřský-Campanula sibirica L.
zvonek širokolistý-Campanula latifolia L. (ind.)
žebratka bahenní-Hottonia palustris L.
žluťucha lesklá-Thalictrum lucidum L.
žluťucha menší-Thalictrum minus L. s. l.