Druhy ohrožené




Abies alba C4a
Acinos arvensis subsp. eglandulosus C4b
Aconitum lycoctonum subsp. lycoctonum C4a
Aconitum lycoctonum subsp. vulparia C4b
Adenostyles alliariae subsp. alliariae C4a
Aethusa cynapium subsp. elata C4a
Achillea millefolium subsp. sudetica C4a
Alchemilla filicaulis var. filicaulis C4b
Alchemilla glabricaulis C4b
Alchemilla obtusa subsp. trapezialis C4b
Alchemilla propinqua C4b
Alchemilla walasii C4b
Allium senescens subsp. montanum C4a
Allium ursinum subsp. ursinum C4a
Angelica sylvestris subsp. bernardiae C4b
Anthericum ramosum C4a
Anthriscus cerefolium var. trichocarpus C4a
Anthyllis vulneraria subsp. carpatica C4b
Anthyllis vulneraria subsp. polyphylla C4b
Arabidopsis arenosa subsp. borbasii C4b
Arctium nemorosum C4a
Arenaria leptoclados C4b
Aristolochia clematitis C4a
Armeria elongata subsp. elongata C4a
Arum cylindraceum C4a
Aruncus dioicus C4a
Atriplex prostrata subsp. latifolia C4a
Aurinia saxatilis subsp. saxatilis C4a
Barbarea vulgaris subsp. arcuata C4a
Batrachium aquatile C4b
Batrachium fluitans C4a
Batrachium trichophyllum C4a
Berberis vulgaris C4a
Berula erecta C4a
Betula carpatica C4b
Blechnum spicant C4a
Bolboschoenus laticarpus C4a
Bolboschoenus planiculmis C4a
Bromus japonicus C4a
Buglossoides purpurocaerulea C4a
Butomus umbellatus C4a
Caltha palustris subsp. cornuta C4b
Caltha palustris subsp. laeta C4b
Cardamine matthioli C4a
Carduus nutans subsp. nutans C4a
Carex acuta subsp. intermedia C4b
Carex bohemica C4a
Carex buekii C4a
Carex cespitosa C4a
Carex digitata var. pallens C4b
Carex disticha C4a
Carex flava C4a
Carex hartmanii C4a
Carex humilis C4a
Carex leersii  C4a
Carex otomana C4a
Carex otrubae C4a
Carex paniculata subsp. paniculata C4a
Carex pendula C4a
Carex pseudocyperus C4a
Carex riparia C4a
Carlina biebersteinii subsp. brevibracteata C4b
Centaurea jacea subsp. angustifolia C4b
Centaurea oxylepis C4a
Centaurea pseudophrygia C4a
Centaurium erythraea subsp. erythraea C4a
Cephalanthera damasonium C4a
Cerastium lucorum C4a
Cerinthe minor C4a
Cicerbita alpina C4a
Cirsium acaulon subsp. acaulon C4a
Comarum palustre C4a
Cornus mas C4a
Cornus sanguinea subsp. australis C4b
Cornus sanguinea subsp. hungarica C4b
Corydalis intermedia C4a
Corydalis solida subsp. solida C4a
Corynephorus canescens C4a
Cota tinctoria subsp. subtinctoria C4b
Cota tinctoria subsp. tinctoria C4a
Cotoneaster integerrimus C4a
Crataegus lindmanii C4b
Crataegus rhipidophylla C4b
Crepis foetida subsp. rhoeadifolia C4a
Cyclamen purpurascens C4a
Cynodon dactylon C4a
Dactylis glomerata subsp. slovenica C4b
Dactylorhiza fuchsii var. fuchsii C4a
Deschampsia cespitosa subsp. parviflora C4b
Dianthus armeria C4a
Dianthus pontederae C4a
Dianthus superbus subsp. sylvestris C4b
Diplotaxis muralis C4a
Doronicum austriacum C4a
Dryopteris expansa C4a
Eleocharis mamillata subsp. mamillata C4a
Eleocharis ovata C4a
Elymus hispidus var. villosus C4b
Epilobium lamyi C4b
Epilobium palustre C4a
Equisetum telmateia C4a
Erigeron macrophyllus C4a
Erophila spathulata C4a
Erysimum andrzejowskianum C4b
Erysimum crepidifolium C4a
Erysimum virgatum C4a
Euphorbia amygdaloides C4a
Euphorbia esula subsp. riparia C4b
Euphorbia exigua C4a
Euphrasia nemorosa var. curta C4b
Festuca arundinacea subsp. uechtritziana C4b
Festuca pallens C4a
Festuca pseudodalmatica C4a
Festuca rubra subsp. commutata C4b
Festuca rubra subsp. fallax C4b
Filipendula ulmaria subsp. picbaueri C4b
Fraxinus angustifolia subsp. danubialis C4a
Fumaria officinalis subsp. wirtgenii C4b
Fumaria schleicheri C4a
Fumaria vaillantii subsp. schrammii C4b
Gagea transversalis C4a
Galega officinalis C4a
Galeopsis ladanum C4a
Galium boreale subsp. boreale C4a
Galium elongatum C4a
Galium glaucum C4a
Galium mollugo C4b
Galium rivale C4a
Galium spurium subsp. spurium C4a
Galium wirtgenii C4b
Geranium sanguineum C4a
Hacquetia epipactis C4a
Helictochloa pratensis subsp. hirtifolia C4b
Helictochloa pratensis subsp. pratensis C4a
Heracleum sphondylium subsp. glabrum C4b
Hieracium diaphanoides C4a
Hieracium maculatum C4a
Hieracium obscuratum C4b
Hieracium racemosum C4a
Hieracium schmidtii C4a
Hieracium vasconicum C4a
Hylotelephium telephium C4a
Chamaecytisus ratisbonensis C4a
Chamaecytisus supinus C4a
Chenopodium bonus-henricus C4a
Chrysosplenium oppositifolium C4a
Inula salicina subsp. salicina C4a
Isopyrum thalictroides C4a
Juncus minutulus C4b
Knautia arvensis subsp. pannonica C4b
Knautia arvensis subsp. serpentinicola C4b
Knautia drymeia subsp. drymeia C4a
Knautia kitaibelii C4a
Knautia maxima C4a
Lathyrus nissolia subsp. nissolia C4b
Lathyrus nissolia subsp. pubescens C4b
Lavatera thuringiaca subsp. thuringiaca C4a
Leonurus cardiaca subsp. cardiaca C4a
Libanotis pyrenaica C4a
Lilium martagon C4a
Limosella aquatica C4a
Linum austriacum C4a
Listera ovata C4a
Loranthus europaeus C4a
Lunaria rediviva C4a
Malus sylvestris C4b
Malva alcea C4a
Melica transsilvanica subsp. transsilvanica C4a
Melittis melissophyllum C4a
Myosotis brevisetacea C4b
Myosotis caespitosa C4a
Myosotis palustris subsp. palustris C4b
Myosotis sparsiflora C4a
Nasturtium ×sterile C4b
Neottia nidus-avis C4a
Nonea pulla C4a
Nuphar lutea C4a
Omphalodes scorpioides C4a
Onobrychis arenaria subsp. arenaria C4b
Origanum vulgare subsp. megastachyum C4b
Papaver argemone C4a
Petasites kablikianus C4a
Petrorhagia prolifera C4a
Peucedanum cervaria C4a
Peucedanum oreoselinum C4a
Pilosella cymosa subsp. cymosa C4a
Pilosella densiflora C4a
Pilosella floribunda C4a
Pilosella glomerata C4a
Pilosella leptophyton C4a
Pilosella visianii C4b
Pilosella ziziana C4a
Pinus ×ascendens nothosubsp. skalickyi C4a
Plantago major subsp. winteri C4b
Plantago media subsp. longifolia C4b
Polygala amarella subsp. austriaca C4b
Polystichum aculeatum C4a
Potentilla anglica C4a
Potentilla incana C4a
Potentilla puberula C4a
Potentilla recta C4a
Primula elatior subsp. corcontica C4b
Primula elatior subsp. tatrensis C4b
Primula veris subsp. canescens C4b
Primula veris subsp. veris C4a
Prunus mahaleb subsp. mahaleb C4b
Pyrus nivalis C4b
Pyrus pyraster C4a
Quercus dalechampii C4b
Quercus polycarpa C4b
Ranunculus fallax group s. l. C4b
Ranunculus platanifolius C4a
Ranunculus sardous subsp. xatardii C4b
Ribes alpinum C4a
Ribes nigrum C4b
Rosa agrestis C4b
Rosa elliptica C4b
Rubus acanthodes C4a
Rubus austroslovacus C4a
Rubus bavaricus C4a
Rubus bohemopolonicus C4a
Rubus epipsilos C4a
Rubus gliviciensis C4a
Rubus graminicolor C4a
Rubus guentheri C4b
Rubus holzfussii C4a
Rubus indusiatus C4a
Rubus josefianus C4a
Rubus kletensis C4a
Rubus lucentifolius C4b
Rubus permollissimus C4a
Rubus phyllostachys C4a
Rubus praecox C4a
Rubus rudis C4a
Rubus siemianicensis C4a
Rubus silvae-bohemicae C4a
Rubus supralucidus C4b
Rumex acetosella subsp. multifidus C4b
Rumex acetosella subsp. pyrenaicus C4b
Salix pentandra C4a
Salix silesiaca C4a
Salix triandra subsp. amygdalina C4b
Scorzonera austriaca C4a
Scorzonera humilis C4a
Scrophularia umbrosa subsp. neesii C4b
Scrophularia umbrosa subsp. umbrosa C4a
Serratula tinctoria subsp. tinctoria C4a
Seseli osseum C4a
Schoenoplectus lacustris C4a
Silene noctiflora C4a
Silene vulgaris subsp. antelopum C4b
Sorbus hardeggensis C4b
Sorbus quernea C4b
Sorbus torminalis C4a
Sparganium erectum subsp. neglectum C4b
Sparganium erectum subsp. oocarpum C4b
Stipa capillata C4a
Taraxacum acutifidum C4b
Taraxacum acutifrons C4a
Taraxacum aethiopiforme C4b
Taraxacum amaurolepis C4b
Taraxacum atroviride C4a
Taraxacum aurosulum C4a
Taraxacum blomgrenii C4b
Taraxacum borgvallii C4b
Taraxacum breitfeldii C4b
Taraxacum capillosum C4b
Taraxacum coartatum C4a
Taraxacum cordatum C4b
Taraxacum corynodes C4a
Taraxacum cristatum C4a
Taraxacum croceiflorum C4a
Taraxacum edmondsonianum C4b
Taraxacum erythrospermum C4a
Taraxacum expallidiforme C4b
Taraxacum floccosum C4a
Taraxacum fulvum C4b
Taraxacum fusciflorum C4a
Taraxacum gustavianum C4b
Taraxacum haematicum C4b
Taraxacum hempelianum C4b
Taraxacum homoschistum C4b
Taraxacum chrysophaenum C4a
Taraxacum infuscatum C4a
Taraxacum intumescens C4b
Taraxacum klingstedtii C4b
Taraxacum latens C4b
Taraxacum leptodon C4b
Taraxacum leptoscelum C4a
Taraxacum lippertianum C4b
Taraxacum longisquameum C4b
Taraxacum lucescens C4b
Taraxacum lunare C4b
Taraxacum maculatum C4a
Taraxacum megalosipteron C4b
Taraxacum melanostigma C4b
Taraxacum melanthoides C4b
Taraxacum moldavicum C4a
Taraxacum mutabile C4a
Taraxacum nordstedtii C4a
Taraxacum obtusulum C4b
Taraxacum opertum C4b
Taraxacum ottonis C4b
Taraxacum pallescens C4b
Taraxacum pannucium C4a
Taraxacum pectinatiforme C4a
Taraxacum pilosella C4b
Taraxacum pittochromatum C4b
Taraxacum plicatifrons C4b
Taraxacum polyodon C4b
Taraxacum porrigens C4a
Taraxacum porrigentilobatum C4a
Taraxacum praeradians C4b
Taraxacum procerisquameum C4b
Taraxacum prunicolor C4a
Taraxacum pseudoretroflexum C4b
Taraxacum pulveruntulum C4a
Taraxacum recurvum C4b
Taraxacum rhaeticum C4a
Taraxacum rhamphodes C4b
Taraxacum ruptifolium C4b
Taraxacum saxenii C4b
Taraxacum saxonicum C4b
Taraxacum sellandii C4a
Taraxacum semiglobosum C4b
Taraxacum stenoglossum C4b
Taraxacum subborgvallii C4b
Taraxacum subcanescens C4b
Taraxacum subericinum C4b
Taraxacum subhuelphersianum C4b
Taraxacum sublaeticolor C4a
Taraxacum subleucopodum C4b
Taraxacum subsaxenii C4b
Taraxacum sundbergii C4a
Taraxacum superbum C4b
Taraxacum uncosum C4b
Taraxacum undulatiforme C4a
Taraxacum undulatum C4a
Taraxacum vastisectum C4b
Taraxacum violaceinervosum C4a
Taraxacum xanthostigma C4b
Tephroseris crispa C4a
Teucrium chamaedrys C4a
Thymus pannonicus C4a
Thymus praecox subsp. praecox C4a
Thymus pulegioides subsp. montanus C4b
Thymus serpyllum C4a
Tilia platyphyllos subsp. cordifolia C4b
Tilia platyphyllos subsp. pseudorubra C4b
Tragopogon pratensis subsp. minor C4b
Trientalis europaea C4a
Ulmus laevis C4a
Ulmus minor C4a
Utricularia australis C4a
Valeriana dioica C4a
Valeriana excelsa nothosubsp. transiens C4b
Valeriana excelsa subsp. excelsa C4a
Valeriana excelsa subsp. sambucifolia C4a
Valeriana stolonifera subsp. angustifolia C4a
Valerianella dentata subsp. dentata C4a
Veratrum album subsp. lobelianum C4a
Verbascum densiflorum C4a
Verbascum chaixii subsp. austriacum C4a
Veronica dillenii C4a
Veronica hederifolia C4b
Veronica montana C4a
Veronica prostrata C4a
Veronica scutellata C4a
Veronica spicata subsp. spicata C4a
Veronica teucrium C4a
Veronica verna C4a
Viburnum lantana C4a
Vicia dalmatica C4b
Vicia dumetorum C4a
Vicia oreophila C4b
Viola biflora C4a
Viola canina subsp. ruppii C4b
Viola mirabilis C4a
Viola riviniana var. minor C4b
Viola tricolor subsp. tricolor C4b
Viscum album subsp. austriacum C4a




Druhy vzácnější vyžadující pozornost - méně ohrožené - Červený seznam C4a (NT)

árón východní-Arum cylindraceum GASPARR. (tax.)

bahnička bradavkatá pravá-Eleocharis mamillata (LINDB. fil.) LINDB. fil. subsp. mamillata

barborka obecná obloučnatá-Barbarea vulgaris subsp. arcuata (J. PRESL et C. PRESL) REICHENB.

barborka přitisklá-Barbarea stricta ANDRZ.

bělozářka větevnatá-Anthericum ramosum L.

blatouch bahenní poléhavý-Caltha palustris subsp. procumbens (BECK) NEUMAYER

blatouch bahenní růžkatý-Caltha palustris subsp. cornuta (SCHOTT, NYMAN et KOTSCHY) HEGI (tax.)

bodlák nicí-Carduus nutans L.

bojínek švýcarský-Phleum rhaeticum (HUMPHRIES) RAUSCHERT

borovice rašelinná-Pinus ×pseudopumilio (WILLK.) BECK

bradáček vejčitý-Listera ovata (L.) R. BR.

brslen bradavičnatý-Euonymus verrucosa SCOP.

bublinatka jižní-Utricularia australis R. BR.

čarovník alpský-Circaea alpina L.

česnek šerý horský-Allium senescens subsp. montanum (F. W. SCHMIDT) HOLUB

čilimník řezenský-Chamaecytisus ratisbonensis (SCHÄFFER) ROTHM.

čípek objímavý-Streptopus amplexifolius (L.) DC.

devětsil Kablíkové-Petasites kablikianus TAUSCH ex BERCHTOLD

divizna jižní rakouská-Verbascum chaixii subsp. austriacum (ROEMER et SCHULTES) HAYEK

dřín jarní-Cornus mas L.

dřišťál obecný-Berberis vulgaris L.

dub pýřitý-Quercus pubescens WILLD.

dymnivka bobovitá-Corydalis intermedia (L.) MÉRAT

dymnivka plná-Corydalis solida (L.) CLAIRV.

havez česnáčková-Adenostyles alliariae (GOUAN) KERNER

hlístník hnízdák-Neottia nidus-avis (L.) L. C. RICHARD

hořec tolitovitý-Gentiana asclepiadea L.

hrušeň polnička-Pyrus pyraster (L.) BURGSD.

hvězdnatec zubatý-Hacquetia epipactis (SCOP.) DC.

hvozdíček prorostlý-Petrorhagia prolifera (L.) P. W. BALL et HEYWOOD

hvozdík svazčitý-Dianthus armeria L.

chrastavec křovištní-Knautia drymeia HEUFFEL

chrastavec lesní-Knautia dipsacifolia (SCHRANK) KREUTZER

chrpa luční ostroperá-Centaurea jacea subsp. oxylepis (WIMMER et GRAB.) HAYEK

chrpa modrá-Centaurea cyanus L.

chrpa parukářka-Centaurea pseudophrygia C. A. MEYER

jedle bělokorá-Abies alba MILLER

jeřáb břek-Sorbus torminalis (L.) CRANTZ

jeřáb muk-Sorbus aria (L.) CRANTZ

jestřábník bledý-Hieracium schmidtii TAUSCH

jestřábník chocholičnatý-Hieracium cymosum L.

jestřábník klubkatý-Hieracium glomeratum FROEL.

jestřábník lomikamenovitý-Hieracium saxifragum FRIES

jestřábník nasivělý-Hieracium glaucinum JORDAN (tax.)

jestřábník ruměnicovitý-Hieracium onosmoides FRIES

jestřábník Schultesův-Hieracium schultesii F. W. SCHULTZ

jestřábník skvrnitý-Hieracium maculatum SCHRANK

jestřábník šedozelený-Hieracium glaucescens BESSER

jestřábník Wiesbaurův-Hieracium wiesbaurianum UECHTR.

jestřábník Zizův-Hieracium zizianum TAUSCH

jetel podhorní-Trifolium alpestre L.

jilm ladní-Ulmus minor MILLER emend. REICHENB.

jilm vaz-Ulmus laevis PALLAS

jmelí bílé-Viscum album L. s. str.

jmelí bílé borovicové-Viscum album subsp. austriacum (WIESB.) VOLLMANN

kakost krvavý-Geranium sanguineum L.

kalina tušalaj-Viburnum lantana L. (ind.)

kamzičník rakouský-Doronicum austriacum JACQ.

kapradina laločnatá-Polystichum aculeatum (L.) ROTH

kavyl vláskovitý-Stipa capillata L.

kerblík třebule štětinoplodý-Anthriscus cerefolium subsp. trichosperma (SCHULTES) ARCANG.

kolenec Morisonův-Spergula morisonii BOREAU

kontryhel grúňský-Alchemilla gruneica PLOCEK

kontryhel tenkolodyžný pravý-Alchemilla filicaulis BUSER subsp. filicaulis

koprník štětinolistý-Meum athamanticum JACQ.

kostřava nízká-Festuca supina SCHUR

kostřava sivá-Festuca pallens HOST

kostřava walliská-Festuca valesiaca SCHLEICHER ex GAUD.

kozlíček zubatý pravý-Valerianella dentata (L.) POLLICH subsp. dentata

kozlík dvoudomý-Valeriana dioica L.

kozlík ukrajinský chlumní-Valeriana stolonifera subsp. angustifolia SOÓ

kozlík výběžkatý bezolistý-Valeriana excelsa subsp. sambucifolia (MIKAN fil.) HOLUB

kozlík výběžkatý chlupatý-Valeriana excelsa subsp. procurrens (WALLR.) HOLUB

kručinka chlupatá-Genista pilosa L.

kruštík širolistý pravý-Epipactis helleborine (L.) CRANTZ subsp. helleborine

kyčelnice devítilistá-Dentaria enneaphyllos L.

kýchavice bílá Lobelova-Veratrum album subsp. lobelianum (BERNH.) REICHENB.

lakušník okrouhlý-Batrachium circinatum (SIBTH.) SPACH

lebeda podlouhlolistá-Atriplex oblongifolia WALDST. et KIT.

lilie zlatohlavá-Lilium martagon L.

lopuch hajní-Arctium nemorosum LEJ.

lýkovec jedovatý-Daphne mezereum L.

mák pochybný-Papaver dubium L. s. str.

mák polní-Papaver argemone L.

mateřídouška časná-Thymus praecox OPIZ

mateřídouška panonská-Thymus pannonicus ALL.

měsíčnice vytrvalá-Lunaria rediviva L.

mléčivec alpský-Cicerbita alpina (L.) WALLR.

mochna bahenní-Potentilla palustris (L.) SCOP.

mochna bílá-Potentilla alba L.

mochna Hedrichova-Potentilla hedrichii (DOMIN) DOMIN (tax.)

mochna nízká-Potentilla pusilla HOST (tax.)

mochna písečná-Potentilla arenaria BORKH.

mochna přímá-Potentilla recta L. s. l.

mochna zlatá-Potentilla aurea L.

mokrýš vstřícnolistý-Chrysosplenium oppositifolium L.

nadmutice bobulnatá-Cucubalus baccifer L.

ochmet evropský-Loranthus europaeus JACQ.

okřehek červený-Lemna turionifera LANDOLT

okřehek hrbatý-Lemna gibba L.

okřehek trojbrázdý-Lemna trisulca L.

oman vrbolistý pravý-Inula salicina L. subsp. salicina

oměj vlčí mor pravý-Aconitum lycoctonum L. emend. KOELLE subsp. lycoctonum

ostružiník brdský-Rubus brdensis HOLUB

ostružiník český-Rubus bohemiicola HOLUB

ostružiník Holubův-Rubus josholubii H. E. WEBER

ostružiník nejměkčí-Rubus permollissimus HOLUB, TRÁVNÍČEK et HAVLÍČEK ined.

ostružiník okrouhlý-Rubus indusiatus FOCKE

ostružiník prolistěný-Rubus phyllostachys P. J. MUELLER

ostružiník šídloostný-Rubus acanthodes H. HOFFMANN

ostružiník velkolatý-Rubus praecociformis TRÁVNÍČEK ined.

ostružiník Vojtěchův-Rubus adalberti HOLUB et TRÁVNÍČEK ined.

ostřice Buekova-Carex buekii WIMMER

ostřice dvouřadá-Carex disticha HUDSON

ostřice latnatá-Carex paniculata L.

ostřice mnoholistá-Carex polyphylla KAR. et KIR.

ostřice nedošáchor-Carex pseudocyperus L.

ostřice nízká-Carex humilis LEYSSER

ostřice Otrubova-Carex otrubae PODP.

ostřice pobřežní-Carex riparia CURTIS

ostřice převislá-Carex pendula HUDSON

ostřice rusá-Carex flava L.

ostřice šáchorovitá-Carex bohemica SCHREBER

ostřice trsnatá-Carex cespitosa L.

ovsíř luční chlupatý-Avenula pratensis subsp. hirtifolia (PODP.) HOLUB

pampeliška kozí brada-Taraxacum tragopogon KIRSCHNER et ŠTĚPÁNEK

pampeliška Nordstedtova-Taraxacum nordstedtii DAHLST.

pampeliška spřízněná-Taraxacum proximum (DAHLST.) RAUNK.

pampeliška šavlovitá-Taraxacum copidophyllum DAHLST.

pastinák setý tmavý-Pastinaca sativa subsp. urens (GODRON) ČELAK.

pcháč bezlodyžný-Cirsium acaule SCOP.

pilát lékařský-Anchusa officinalis L.

pipla osmahlá-Nonea pulla (L.) DC.

pomněnka různobarvá-Myosotis discolor PERS.

pomněnka řídkokvětá-Myosotis sparsiflora POHL

pomněnka trsnatá-Myosotis caespitosa C. F. SCHULTZ

potočník vzpřímený-Berula erecta (HUDSON) COVILLE

prlina rolní-Lycopsis arvensis L.

protěž norská-Gnaphalium norvegicum GUNN.

prstnatec Fuchsův pravý-Dactylorhiza fuchsii (DRUCE) SOÓ subsp. fuchsii

prvosenka jarní pravá-Primula veris L. subsp. veris

pryskyřník platanolistý-Ranunculus platanifolius L.

pryšec mandloňový-Euphorbia amygdaloides L.

pryšec prutnatý-Euphorbia virgata WALDST. et KIT.

přeslička největší-Equisetum telmateia EHRH.

psineček tuhý-Agrostis vinealis SCHREBER

pupkovec pomněnkový-Omphalodes scorpioides (HAENKE) SCHRANK

pýr prostřední-Elytrigia intermedia (HOST) NEVSKI s. l.

radyk prutnatý-Chondrilla juncea L.

rmen barvířský-Anthemis tinctoria L.

rozrazil Dilleniův-Veronica dillenii CRANTZ

rozrazil horský-Veronica montana L.

rozrazil jarní-Veronica verna L.

rozrazil klasnatý-Pseudolysimachion spicatum (L.) OPIZ

rozrazil ožankový-Veronica teucrium L.

rozrazil štítkovitý-Veronica scutellata L.

rožec hajní-Cerastium lucorum SCHUR emend. MÖSCHL

řebříček obecný sudetský-Achillea millefolium subsp. sudetica (OPIZ) OBORNY (tax.)

sesel sivý-Seseli osseum CRANTZ

silenka noční-Silene noctiflora L.

skalník celokrajný-Cotoneaster integerrimus MED.

skalník černý moravský-Cotoneaster niger subsp. moravicus HRAB.-UHR. (tax.)

skřípinec jezerní-Schoenoplectus lacustris (L.) PALLA

sléz velkokvětý-Malva alcea L.

slézovec durynský-Lavatera thuringiaca L.

smldník jelení-Peucedanum cervaria (L.) LAPEYR.

smldník olešníkovitý-Peucedanum oreoselinum (L.) MOENCH

srpice barvířská-Serratula tinctoria L.

starček bludný-Senecio erraticus BERTOL.

starček potoční-Tephroseris crispa (JACQ.) SCHUR

strdivka sedmihradská-Melica transsilvanica SCHUR

sveřep japonský-Bromus japonicus THUNB. ex MURRAY

svída uherská-Cornus hungarica (KÁRPÁTI) SOÓ

svízel pochybný-Galium spurium L.

svízel severní-Galium boreale L.

šejdračka bahenní pravá-Zannichellia palustris L. subsp. palustris

šicha černá-Empetrum nigrum L. s. str.

tařice skalní Arduinova-Aurinia saxatilis subsp. arduini (FRITSCH) DOSTÁL

tařinka horská pravá-Alyssum montanum L. subsp. montanum

tetlucha vznešená-Aethusa cynapioides (BIEB.) NYMAN

trávnička obecná pravá-Armeria vulgaris WILLD. subsp. vulgaris

troskut prstnatý-Cynodon dactylon (L.) PERS.

turan velkolistý-Erigeron macrophyllus HERBICH

udatna lesní-Aruncus vulgaris RAFIN.

úročník bolhoj mnoholistý-Anthyllis vulneraria subsp. polyphylla (KIT. ex SER.) NYMAN

vikev křovištní-Vicia dumetorum L.

violka divotvárná-Viola mirabilis L.

violka dvoukvětá-Viola biflora L.

vítod ostrokřídlý-Polygala multicaulis TAUSCH

voskovka menší-Cerinthe minor L.

vousatka prstnatá-Bothriochloa ischaemum (L.) KENG

vrbovka bahenní-Epilobium palustre L.

vrbovka rozmarýnolistá-Epilobium dodonaei VILL.

všedobr horní-Imperatoria ostruthium L. (ind.?)

zapalice žluťuchovitá-Isopyrum thalictroides L.

zeměžluč hořká-Centaurium erythraea RAFN

zvonek moravský-Campanula moravica (SPITZNER) KOVANDA

žebrovice různolistá-Blechnum spicant L.

žebřice pyrenejská úzkolistá-Libanotis pyrenaica subsp. bipinnata (ČELAK.) HOLUB

 

Druhy vácnější - nedostatečně prostudované - Červený seznam C4b (DD)

 

andělika lékařská-Angelica archangelica L. (ind.?)

bér klamný-Setaria decipiens SCHIMPER

bříza karpatská-Betula carpatica WILLD.

bříza skalní-Betula celtiberica ROTHM. et VASCONCELLOS (tax.)

černýš Herbichův-Melampyrum herbichii WOŁOSZCZAK (tax.)

dub mnohoplodý-Quercus polycarpa SCHUR

dub žlutavý-Quercus dalechampii TEN.

hořčík plevkatý-Picris paleacea VEST (tax.)

hvozdík panonský hadcový-Dianthus sabuletorum subsp. serpentini (PODP.) HOLUB (tax.)

chrpa drobnoúborná-Centaurea biebersteinii DC.

jestřábník rudonohý-Hieracium erythropodum UECHTR. (tax.)

jitrocel větší slaniskový-Plantago major subsp. winteri (WIRTGEN) W. LUDWIG (tax.)

kapraď podobná-Dryopteris expansa (C. PRESL) FRASER-JENKINS

kontryhel Walasův-Alchemilla walasii PAWŁ.

kozí brada luční menší-Tragopogon pratensis subsp. minor (MILLER) WAHLENB. (tax.)

kozlík výběžkatý přechodný-Valeriana excelsa subsp. transiens (E. WALTHER) HOLUB (tax.)

krvavec menší měkkoostenný-Sanguisorba minor subsp. polygama (WALDST. et KIT.) HOLUB

kyprej vrbice prostřední-Lythrum salicaria subsp. intermedium (LEDEB.) TACIK (tax.)

lakušník štítnatý-Batrachium peltatum (SCHRANK) J. PRESL

lipnice cibulkatá ladná-Poa bulbosa subsp. pseudoconcinna (SCHUR) ASCHERSON et GRAEBNER (tax.)

metlice trsnatá jihočeská-Deschampsia cespitosa subsp. austrobohemica (DEYL) CONERT (tax.)

modřín sudetský-Larix sudetica DOMIN (tax.)

mochna kytkokvětá-Potentilla thyrsiflora HÜLSEN ex KERNER (tax.)

ostružiník gótský-Rubus gothicus E. H. L. KRAUSE

ostřice Chabertova-Carex chabertii F. W. SCHULZ

ostřice obecná sítinovitá-Carex nigra subsp. juncella (FRIES) LEMKE (tax.)

oves hřebílkatý-Avena strigosa SCHREBER

oves nahý-Avena nuda L.

pampeliška Boekmanova-Taraxacum boekmanii BORGVALL

pampeliška dvouzubá-Taraxacum duplidentifrons DAHLST.

pampeliška fialová-Taraxacum cyanolepis DAHLST.

pampeliška hnědoúborná-Taraxacum fusciflorum H. ØLLG.

pampeliška hranatá-Taraxacum quadrans H. ØLLG.

pampeliška hrbatá-Taraxacum pseudohamatum DAHLST.

pampeliška krátkolistenná-Taraxacum brachylepis MARKL. ex PUOLANNE

pampeliška krvavá-Taraxacum haematicum HAGL. ex H. ØLLG. et H. WITTZELL

pampeliška kyjovitá-Taraxacum corynodes HAGL.

pampeliška lesklá-Taraxacum lucidum DAHLST.

pampeliška lesklolistá-Taraxacum lamprophyllum M. P. CHRIST.

pampeliška nazlátlá-Taraxacum aurosulum LINB. fil.

pampeliška odchylná-Taraxacum subhamatum M. P. CHRIST.

pampeliška pobledlá-Taraxacum pannucium DAHLST.

pampeliška potrhaná-Taraxacum ruptifolium H. ØLLG.

pampeliška prostřední-Taraxacum intermedium RAUNK. s. l.

pampeliška šafránokvětá-Taraxacum croceiflorum DAHLST.

pampeliška tenkozubá-Taraxacum lancidens HAGENDYJK, VAN SOEST et ZEVENBERGEN

pampeliška tmavá-Taraxacum tenebricans (DAHLST.) RAUNK.

pampeliška zprohýbaná-Taraxacum pseudoretroflexum M. P. CHRIST.

pampeliška zvlněná-Taraxacum undulatum LINB. fil. et MARKL.

prvosenka vyšší tatranská-Primula elatior subsp. tatrensis (DOMIN) SOÓ

rosička krvavá brvitá-Digitaria sanguinalis subsp. pectiniformis HENRARD

rožec nízký-Cerastium pumilum Curtis s. str. (tax.)

růže jablíčkonosná-Rosa pomifera J. HERMANN

růže kostrbatá-Rosa squarrosa (RAU) BOREAU (tax.)

růže leskavá-Rosa blondeana RIP. ex DÉSÉGL. (tax.)

růže matoucí-Rosa intricata GREN. (tax.)

růže ostnatá-Rosa andegavensis BAST. (tax.)

růže věncoplodá-Rosa stephanocarpa DÉSÉGL. et RIP. (tax.)

růže žláznatá-Rosa deseglisei BOREAU (tax.)

řepen polabská-Xanthium albinum (WIDDER) H. SCHOLZ

řeřišnice luční velkokvětá-Cardamine pratensis subsp. major TOMŠOVIC (tax.)

řeřišnice srstnatá-Cardamine hirsuta L. (ind.)

silenka nadmutá obrovská-Silene vulgaris subsp. antelopum (VEST) HAYEK (tax.)

silenka paušnice-Silene pseudotites BESSER ex REICHENB.

sítina drobounká-Juncus minutulus (ALB. et JAH.) PRAIN

skalník matranský-Cotoneaster matrensis DOMOKOS (tax.)

srha laločnatá slovenská-Dactylis glomerata subsp. slovenica DOMIN (tax.)

svízel sivý mrtnatý-Galium glaucum subsp. hirsutum (WALLR.) HOLUB (tax.)

šejdračka bahenní stopečkatá-Zannichellia palustris subsp. pedicellata (WAHLENB. et ROSÉN) ARCANG.

trnka Fechtnerova-Prunus spinosa subsp. fechtneri DOMIN (tax.)

trnka moravská-Prunus spinosa subsp. moravica DOMIN (tax.)

trnka třešňovitá-Prunus spinosa subsp. cerasina HRAB.-UHR. (tax.)

trnka vejčitoplodá-Prunus spinosa subsp. ovoideo-globosa DOMIN (tax.)

trnka velkoplodá-Prunus spinosa subsp. megalocarpa DOMIN (tax.)

truskavec leskloplodý-Polygonum calcatum LINDMAN

trýzel jestřábníkovitý-Erysimum hieracifolium L.

zemědým lékařský Wirtgenův-Fumaria officinalis subsp. wirtgenii (KOCH) ARCANG. (tax.)

zevar vzpřímený vejcoplodý-Sparganium erectum subsp. oocarpum (ČELAK.) DOMIN (tax.)